Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Ahoj, v Pythonu mám na Raspberry program, kterým řídím střídač s nabíječem. Jeho data chci zpřístupnit přez webové rozhraní. V systému mám ale kartu, kterou bych cyklickým přepisováním zničil. Proto hledám jak data předat bez zápisu na kartu. Díky za všechny náměty. Ps. S pythonem začínám.
Řešení dotazu:
modprobe brd rd_size=1024 mke2fs -m 0 /dev/ram0 mount /dev/ram0 /mnt/ramdiskDruha moznost je vytvorit pametovou mezivrstvu mezi SD kartou a diskovymi operacemi a nezapisovat data na fyzickou SD kartu tak casto, popsano zde: http://www.installfest.cz/if15/slides/pisa_rpi.pdf
import SocketServer, SimpleHTTPServer, os, threading, time os.chdir('/dir/in/ramdisk/containing/data') httpd = SocketServer.TCPServer(("", 8123),SimpleHTTPServer.SimpleHTTPRequestHandler) t = threading.Thread(target=httpd.serve_forever) t.start() while True: print "refreshing sensor data.." time.sleep(2)
Diky moc vsem. Otestuji ten ramdisk a dam vedet, urcite to bude ono. HTTP server jsem uz odzkousel, jen to místo kam dávat data chybelo. Omlouvam se za delsi odezvy ale marodim.
Tiskni Sdílej: