Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Ako mam ten panel co je nalavo umiestnit na spodok?Nevím, ale jenom chci poznamenat, že v Ubuntu se jako výchozí desktopové prostředí používá Unity, které má takový specifický styl ovládání (řekl bych že se snažili napodobit Mac OS X). Některým lidem velmi vyhovuje a některým velmi nevyhovuje. Pokud bys to nedokázal překousnout, zkus například prostředí Xfce, které je filozofií podobnější Windows 95-XP.
Doinstaloval som si gnomme commander. Kam sa to nainstalovalo?Seznam souborů obsažených v balíčku zjistíš pomocí
dpkg -L gnome-commander
(online verze). V tomto případě se z toho dá poznat, že se to spustí příkazem gnome-commander
(nadějně se jmenující soubor v nějakém adresáři v $PATH
). Jinak (Unity nepoužívám) matně si pamatuju, že by se mohlo kliknout na logo Ubuntu vlevo nahoře a napsat tam commander, gnome-commander nebo prostě nějakou část názvu toho programu a ono ho to najde. Taky ve většině prostředí vyvolá spouštěč kam můžeš napsat jméno programu zkratka Alt+F2 nebo Win+R.
A tiez kurzor mysi sa hybe prilis rychlo je to herna mys a ma 1200 DPI, vo windows mi to ide na tych 1200 DPI v linuxe asi nie ale ja som zvyknuty na vacsiu citlivost, kde sa to nastavuje aby sa pohyboval pomalsie?Nejdřív bych zkusil do toho hledacího panelu co se objeví když klikneš na to logo vlevo nahoře napsat "mouse", "settings" a najít to tam nebo tak něco. Mně se to (v Xfce) k plné spokojenosti nastavit nepodařilo a proto jsem to nastavil ručně v Xkách. Jako bonus se teď používají dva drivery pro vstupní zařízení, starší xinput a novější evdev. Pomocí
xinput list
si vypíšeš seznam zařízení a potom pomocí xinput --set-prop ID_zařízení 'Device Accel Constant Deceleration' 3
nastavíš něco čemu takhle říkají a mně to pomohlo (mám myš CS2GO steelseries). Pro evdev tam takhle pojmenovaná hodnota není, ale pomocí xinput --list-props ID_zařízení
se zjistí, že je tam Coordinate Transformation Matrix
, což je matice 3x3, která nefunguje tak, jak by člověk z lineární algebry čekal (nebo mám divná očekávání). Zpomalení se dosáhne, když se na pozici [3,3] nastaví větší číslo než je na [2,2] a [1,1]. Takže když do ní nasypeš třeba 1, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 5
, tak se kurzor 5x (?) zpomalí.
Zatial som to neskusal ale cosi som googlil a vizera to tak ze pred exac staci napisat mono a potom nazov exe suboru. Bude to fungovat?
Pro některé .net aplikace tohle opravdu funguje. Nejsem expert na .NET, ale čekal bych, že budou existovat aplikace, které budou záviset třeba na nějakém Windows-specific API a ty fungovat nebudou.
Device Accel Constant Deceleration
, kterou jsem nastavoval, ale jenom tu transformační matici.
Je to verzia unbutu.
Distribuce, nikoliv verze. Neuvádíš, jaké grafické prostředí jsi zvolil…
Ako mam ten panel co je nalavo umiestnit na spodok?
A ako donho mam pridat aplikaciu.
Doinstaloval som si gnomme commander. Kam sa to nainstalovalo?
Stačí si ten balíček vyhledat. Doporučuji přečíst si něco o manažerech balíčků a konvencích kolem umístění programů a sdílených (kni)hoven.
Lebo do panelu sa nepridal.
Uf. No a? Ke spouštění věcí přece není nutně potřeba nějaký panel.
Taktiez sa mi druhy monitor hocikedy na pol sekundy stmavne a potom zase spusti, ten hlavny je spusteny furt.
Křišťálová koule nám neříká, jaká je to grafická karta, který se používá driver, co říká dmesg
, zda má X-server o tomhle něco v logu atd. Doporučuji přečíst si o tom něco a zeptat se už s konkrétními údaji.
A tiez kurzor mysi sa hybe prilis rychlo je to herna mys a ma 1200 DPI, vo windows mi to ide na tych 1200 DPI v linuxe asi nie ale ja som zvyknuty na vacsiu citlivost, kde sa to nastavuje aby sa pohyboval pomalsie?
To se dá nastavit. V KDE je na to pohodlné klikací rozhraní, ale odkazovaný návod bude fungovat i v jiných prostředích, která se tak detailně nastavit nedají.
A este posledna otazka ako spustim .net aplikaciu v linuxe? Zatial som to neskusal…
Co takhle to zkusit a zeptat se pak až na konkrétní problém, nastane-li nějaký?
Tiskni
Sdílej: