Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Nevíte o nějaké diskuzi o Kylix? Nic nemohu najít.
Udělal jsem si prográmek, zcompiloval a výsledkem je spustitelný soubor "Project1". Když ho spouštím z textové konzole v Gnome, vypíše se: "./Project1: relocation error: ./Project1: undefined symbol: initPAnsiStrings". Když ho spouštím z Kylix, vše O.K. Asi v mém postupu něco chybí.
Používám:
Kylix 3,
Mandrake 9.0,
Gnome.
Díky za nápady.
Tu chybu musím dělat já. Na zkušební disk jsem si nainstaloval RedHat 8.0 (včerejší dotaz byl z Mandrake 9.0). A chyba zůstává stejná. Nevynechávám nějaký krok?
1) Spustím Kylix,
2) zvolím v menu "File" "Save all". Uložím vše do čistého adresáře.
3) Ten prázdný Form spustím - v menu "Run" zvolím "Run". Spustí se aplikace, kterou mohu posouvat po obrazovce, zmenšovat... Ukončím ji.
4) V menu "Project" zvolím "compile Project1". Ukončím Kylix.
5) Přepnu se v terminálu Gnome do toho adresáře a spustím "./Project1". Opět se vypíše hláška "./Project1: relocation error: ./Project1: undefined symbol: initPAnsiStrings".
Zajímavé je, že Kylix spustí vytvořenou aplikaci bez problémů. Nevynechávám něco? Postupuji jako v Delphi pod Windows (ta podoba se mi moc líbí).
Ještě upřesním včerejší informace. Mám Kylix 3 Open Edition, instaloval jsem v obou případech jako uživatel (ne root), ale všechno vypadá krásně funkční. V systému mám i balíček libqt3-3.0.5-7mdk. Je to ta podstatná knihovna? Co s ní? Díky za všechny nápady.
#!/bin/sh
# leave this if you put the library in the same directory as KySMS
export LD_LIBRARY_PATH=.
#
# OR
# uncomment (and modify) the next line if you have Kylix 3 OE installed
#export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/kylix3/bin
cd /home/dave/KySMS/
/home/dave/KySMS/KySMS -ns
Tak snad to (nebo něco v tomto duchu) pomůže...
To je přesně ono! Díky moc. Do příkazového řádku napíšu: "export LD_LIBRARY_PATH=/home/pripoj/kylix3/bin" (pripoj je jméno uživatele) a potom se progam dá spustit. Skriptík si udělám.
Mohu nějak zjistit, co všechno je pro který můj výtvor z adresáře "kylix3/bin" potřeba? Nebo se dá někde zatrhnout "zkompilovat včetně všeho"? Když se s prográmkem budu chtít pochlubit u kamarádů, přece jim nebudu instalovat celý Kylix.
Tiskni
Sdílej: