Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
C++ selhalo? Tak proč je tak oblíbené? Zeptejte se B. Eckela nebo M. Viriuse, co si o tom myslí.
Je pravda, že C++ vzniklo evolučně a jeho syntaxe je místy až trapná, ale nikdo vás nenutí používat všechno co C++ nabízí. Pokud to umíte, můžete psát rychlé, robustní a čitelné programy. Pokud ne, napíšete prasárnu třeba i v Pythonu.
STL i C++ má vypadat všude stejně, od toho ten standart je. Že tomu tak někdy není, nesvalujte na jazyk, je to bug v překladači/knihovně. Pokud nebudete zabíhat do obskurních detailů, bude vám to vždy fungovat.
Nevíte jaká je krása po letech vynuceného programování v C (zčásti dokonce K&R), dlouhých nocí strávených hledáním chyb v přetečení, automatickém přetypování, vedlejších efektů v makrech a podobných lahůdek moci konečně používat elegantní spojování řetězců, iostreams, standartní šablony pro všechno možné, exceptions atd... a to se zcela zanedbatelnou ztrátou rychlosti, zato se značným poklesem nákladů za údržbu.
Sám často používám Python, zejména pokud chci mít něco rychle, ale C++ považuji za bezpečně nejuniverzálnější jazyk pro jakékoliv projekty.
f = file('myfile', 'w') f.writelines(["hello world #%d!\n" % i for i in range(7)]) f.close()
Tiskni Sdílej: