3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Aplikace Firefox zjistila možné ohrožení bezpečnosti a stránku na serveru letmegooglethat.com nenačetla. Pokud se přesto rozhodnete stránku navštívit, útočníci se mohou pokusit zcizit vaše údaje jako např. hesla, e-mailové adresy nebo údaje o platební kartě.
<?php // použij iconv, pokud je php přeloženo s jeho podporou echo iconv("utf-8", "ascii//TRANSLIT", "ěščřžýáíéúů"); // nebo na to můžeš zavolat externí příkaz echo `iconv -f utf8 -t ascii//TRANSLIT <<< "ěščřžýáíéúů"`; ?>
+ ď,ň,ó a ť.
Plus ty slovenské - ľ atd.
na odtraňování háčků čárek a tak nebylo by lepší misto php použít něco na straně klienta jako javaskript?? proč to musí dělat server??
jinak si myslim že cílí na obyč lidi. divil by ses na co všechno lidi používaj browserový online aplikace. já třeba uplně nesnášim takovej cloudovej rodinej rodokmen nebo co to jako je :'( viděla jsem na vlastní voči jak jsou lidi vochotný manuálně luštit klikyháky nějakýho starýho německýho švabachu aby tu apku nakrmili. se lidi taky ještě pitomě radujou že jim to ty rodokmeny umí navzájem mezi nima propojit :'( to nepochopíš :'( :'(
Tiskni
Sdílej: