abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | IT novinky

    Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (44%)
     (56%)
     (0%)
     (6%)
     (13%)
     (6%)
     (19%)
     (6%)
     (13%)
    Celkem 16 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 13:49
    Rozcestník

    Dotaz: C++: osmo-trx minimalistická úprava radioInterface

    5.3.2020 17:38 Zm
    C++: osmo-trx minimalistická úprava radioInterface
    Přečteno: 638×
    Zdravím. Do projektu osmo-trx si chci přibastlit SDRko, ke kterému mám proprietální low level knihovnu. Knihovna zapouzdřuje komunikaci s SDR přes DMA, kablibrace, multiplex kanálů, normalizace atd... Problém je že SDR předpokládá vzorky ve formátu float (klasicky se střídá I Q I Q ...) zatímco architektura - API osmo-trx počítá s formátem short. Teď to mám naimplementované tak, že v ovladači zařízení dělám převod ze shortu na float, ale jsou to dva zbytečné převody tam a zpět ve výkonostně citlivé části. Tx cesta je osmo-trx-core(float) -> radiointerface(short) -> device(float) -> proprietarylib(short) -> SDRHW(short) Rx cesta je stejná, jen opačným směrem.

    A druhý pro problém je že to vlastně nefunguje, resp. tak nějak funguje Tx směr, síť vydím, ale nemůžu se k ní připojit a ve výpisech se asi po 2s objevuje "dumping STALE burst in TRX->SDR interface" což by mohlo značit výkonostní problémy.

    Důvodů proč to nefunguje tam může být asi tak 1000 + 1. Chci se toho zbytečného převodu zbavit. Ideální by bylo, kdyby radiointerface umožňoval oba formáty současně, aby se ve stávajících ovladačích nemuselo nic měnit a zároveň aby změna v kódu společné vrstvy byla co nejmenší. Napadlo mě, že by to mohl být polymorfismus naruby, ale C++ ovládám tak na úrovni C.

    https://github.com/osmocom/osmo-trx/blob/master/Transceiver52M/radioInterface.cpp

    Odpovědi

    Gréta avatar 5.3.2020 20:32 Gréta | skóre: 37 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C++: osmo-trx minimalistická úprava radioInterface

    mi připadá takový divný že by to taklenc měli jen tak navíc jestli jako takový řešení výrazně žere výkon že to chcípe :O :O neděje se něco s těma bufframa když sou v těch shortech?? jestli převody žerou fakt tolik zdrojů že si toho doteďka jakoby nevšilmi?? neni jako fakt problém někde v tom tvým kusu kódu nebo tý proprietální knihově??

    konverzi dělaj funkce convert_short_float a convert_float_short a jestli tam někde jako jenom tupě koukaj proti sobě a vypadne z toho nakonci co se tam nazačátku strčí tak samo takovou pitominu vynechat ;D

    jinak todleto jako vypadá jako něco pro jendu ;D

    5.3.2020 21:11 Zm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C++: osmo-trx minimalistická úprava radioInterface
    Všechna SDR, která to oficiálně podporuje žerou short, tak to převádějí v té obecné vrstvě, ten zbytečný převod tam tím pádem nemají. Problém je, že ta moje karta, resp. knihovna k ní baští jen float. V knihovně asi problém nebude (leda v tom jak s ní pracuju já) zvládá bez problémů sample rate 40 MHz , na to GSM je sample rate 8MHz a nějaké drobné.

    PS: na Jendu sem si vzpoměl, bylo by fajn, kdyby se na to mohl podívat :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.