Po roce a půl vývoje byla vydána nová verze 3.9.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio (Wikipedie). Přehled novinek na stránkách projektu a na GitHubu.
Mozilla.cz se věnuje novinkám ve Firefoxu 85, který vyjde příští týden. Po technické stránce bude velkou novinkou dělení mezipaměti (tzv. cache partitioning). Za cenu potenciálního zpomalení načítání některých stránek a zvýšeného síťového provozu budou odděleny mezipaměti pro každý server. Sledující prvky tak nebudou moci z dostupnosti konkrétních jiných prvků v mezipaměti vysledovat, jestli byly některé stránky dříve
… více »Nejnovější publikace, jež rozšířila knižní řadu Edice CZ.NIC, nese název Unity – První seznámení s tvorbou počítačových her. Jejím autorem je pedagog a programátor Tomáš Holan, který pojal svou knihu jako průvodce pro ty, kteří by se chtěli s tímto nástrojem pro tvorbu 2D i 3D počítačových her seznámit, ale nevědí, odkud začít. Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení ve formátech PDF (2,7 MB), EPUB (7,9 MB) a MOBI (19,6 MB). Tištěné vydání si mohou zájemci koupit u většiny knihkupců.
Dětičky pod dozorem táty zkoušely hacknout tátův uzamčený počítač se Cinnamonem. Povedlo se jim to pouhým náhodným klikáním na virtuální klávesnici na obrazovce. Táta chybu nahlásil a je již opravena. Kliknutím na písmeno "ē" na virtuální klávesnici bylo možné shodit screensaver a tím obejít přihlašování.
Byla vydána nová stabilní verze 1.10.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Zdůrazněn je nový efektivnější formát repozitáře. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2021-21261. Aktuálně lze z Flathubu, tj. centrálního repozitáře pro Flatpaky, nainstalovat 1 031 aplikací.
Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.
Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.
Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
""Wed Jun 24 2020 23:05:19 GMT+0200 (Středoevropský letní čas)""Python/Django pak řve o non-ASCI znaku. V Safari je vrácen čas bez českého popisku, takže tam appka funguje. Jak JS přimět vrátit čas bez popisku, resp. pokud to nejde, jak přimět Python tohle parsnout?
Řešení dotazu:
Díky, @debian+. Past vedle pasti, nakonec jsem musel jak jouda napsat takovou pitomou funkci.
function datum_a_cas() { var _ted = new Date(); var _datum = _ted.getFullYear() + '-' + (_ted.getMonth()+1) + '-' + _ted.getDate(); var _cas = _ted.getHours() + ":" + _ted.getMinutes() + ":" + _ted.getSeconds(); return _datum + ' ' + _cas; };
V Pythonu jsem tudíž nic měnit nemusel. Ale v roce 2020 je toto na palici.
new Date().toLocaleString( 'en-GB' ); > 25/06/2020, 05:42:37 new Date().toLocaleString( 'cz-CZ' ); > 25. 6. 2020 5:42:37 new Date().toLocaleString( 'sv-SE' ); > 2020-06-25 05:42:37Popř.
new Date().toLocaleString( 'en-GB', { day: "2-digit", month: "2-digit", year: "numeric", hour: "2-digit", minute: "2-digit", second: "2-digit" } );Nebo libovolnou locale so se ti parsuje lépe, ale to snad není problém, ne?
von se ale dušan jakoby vodkazoval skoro dobře na tu dokumentaci developer.mozilla.org hele :D ;D
Date.toString()
je z hlediska parsování úplně jedno – je to výpis určený pro lidi. Pokud potřebujete datum a čas předat stroji (Pythonu), použijte metodu Date.toISOString(), která vrací datum a čas ve standardním parsovatelém formátu dle ISO normy. Tahle metoda vrací čas v UTC, pokud byste chtěl čas i s časovou zónou, můžete použít třeba Day.js
Tiskni
Sdílej: