plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
""Wed Jun 24 2020 23:05:19 GMT+0200 (Středoevropský letní čas)""Python/Django pak řve o non-ASCI znaku. V Safari je vrácen čas bez českého popisku, takže tam appka funguje. Jak JS přimět vrátit čas bez popisku, resp. pokud to nejde, jak přimět Python tohle parsnout?
Řešení dotazu:
Díky, @debian+. Past vedle pasti, nakonec jsem musel jak jouda napsat takovou pitomou funkci.
function datum_a_cas() { var _ted = new Date(); var _datum = _ted.getFullYear() + '-' + (_ted.getMonth()+1) + '-' + _ted.getDate(); var _cas = _ted.getHours() + ":" + _ted.getMinutes() + ":" + _ted.getSeconds(); return _datum + ' ' + _cas; };
V Pythonu jsem tudíž nic měnit nemusel. Ale v roce 2020 je toto na palici.
new Date().toLocaleString( 'en-GB' ); > 25/06/2020, 05:42:37 new Date().toLocaleString( 'cz-CZ' ); > 25. 6. 2020 5:42:37 new Date().toLocaleString( 'sv-SE' ); > 2020-06-25 05:42:37Popř.
new Date().toLocaleString( 'en-GB', { day: "2-digit", month: "2-digit", year: "numeric", hour: "2-digit", minute: "2-digit", second: "2-digit" } );Nebo libovolnou locale so se ti parsuje lépe, ale to snad není problém, ne?
von se ale dušan jakoby vodkazoval skoro dobře na tu dokumentaci developer.mozilla.org hele :D ;D
Date.toString()
je z hlediska parsování úplně jedno – je to výpis určený pro lidi. Pokud potřebujete datum a čas předat stroji (Pythonu), použijte metodu Date.toISOString(), která vrací datum a čas ve standardním parsovatelém formátu dle ISO normy. Tahle metoda vrací čas v UTC, pokud byste chtěl čas i s časovou zónou, můžete použít třeba Day.js
Tiskni
Sdílej: