abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.10. 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    8.10. 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    8.10. 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.10. 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 204 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 8.10. 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: GitHub - dynamicke linkovani repositaru

    4.1.2021 14:28 Rishare2 | skóre: 1
    GitHub - dynamicke linkovani repositaru
    Přečteno: 380×
    Ahoj,

    situace je takova, ze jiny tym vyviji skripty a zverejnuje je ve svem repositari. Skripty se kazdych par dni aktualizuji, ale posledni verze jsou vzdy v master branchi.

    Ja pak potrebuji na tyto skripty odkazovat ze "svych" repositaru, ktere vsak maji mnohem pomalejsi lifecycle (plus spousta manual reviews a test policies) a nelze je tedy neustale aktualizovat pokazde, kdyz se linkovane repositare zmeni.

    Je nejaky zpusob, jak linkovat repositar z jineho repositare tak, aby vzdy linkujici odkazoval na aktualni HEAD linkovaneho ikdyz se linkovany repositar zmeni? Experimentoval jsem se subtree a submodule, ale i ty je vzdy potreba aktualizovat (git submodule update --recursive ). Ikdyz je v .gitmodules specifikovana branch, link stejne vede na konkretni commit.

    Diky moc.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    5.1.2021 22:26 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitHub - dynamicke linkovani repositaru
    Rekl bych, ze to nejde uz z principu veci. Nic se "samo" neaktualizuje a pokud mas pomalejsi vyvoj tak budes vzdy pozadu.
    Řešení 1× (Rishare2 (tazatel))
    6.1.2021 13:35 Rishare2 | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GitHub - dynamicke linkovani repositaru
    Nejde o "samo" se aktualizovani, ale o to aby clone/pull/fetch vzdy dostal head linkovaneho repositare. Tedy ze by stacil aby to byl odkaz na branch a ne na jeji commit. Kdyz se udela clone/pull/fetch linkujici branche, tak se tim udela automaticky i clone/pull/fetch linkovane branche bez potreby spoustet dalsi prikazy.

    Nicmene protoze to potrebuji pro spousteni ansible playbooku pres Ansible Tower, tak jsem to obesel pouzitim requirements.yml, ikdyz to take neni idealni, protoze se bude muset zmenit struktura linkovane knihovny, aby odpovidala strukture ansible role. Pokud to nepujde, budu muset delat clone (pres ansible module git) pro hlavni repositar i "knihovnu" zvlast a pak to teprve "spojovat" logikou v playbooku, cemuz jsem se prave snazil vyhnout. Nic z toho by nebylo potreba, kdyby existoval v Gitu link na head branche a ne na jeji commit. Chapu, ze tento link by se zmenil na konkretni commit treba v pripade vytvoreni release, ale existuje spousta ruznych reseni (jako prave treba ansible), ktere si berou kod dynamicky z Gitu a proto tato funkcionalita v gitu podle me chybi. Ale to asi neni debata sem.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.