Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
…v shellu…
Ehm.
$ dpkg -S `type -p seq xargs printf` coreutils: /usr/bin/seq findutils: /usr/bin/xargs $Ale to je jedno, rozoberať riešenie domácej úlohy tesne pred prázdninami je blbosť.
crunch hele bude asji jakoby víc rychlejší :D ;D
crunch 8 8 0123456789abcdef
Dobrý den, potřeboval bych…
Nepotřeboval. Dostal jsi to za domácí úkol a rádoby-anonymně podvádíš.
…v shellu…
Ve kterém shellu? Aspoň tohle by se hodilo napsat.
…VŠECHNY…
FAKT VŠECHNY??? NO TOHLE!!! TAK TO BUDOU ASI ČÍSLA OD 0 DO 232, CO???
Má někdo nápad jak to udělat - popřípadě aspoň nasměrovat jakým příkazem?
Pokud to má být v Bashi, spíš než nějaký jeden „příkaz“ jsou podstatné řídicí struktury Bashe a něco vestavěného, třeba printf
. Pokud by šlo o volání příkazu (ve smyslu spouštění procesu) na každé číslo z 4294967296, to by fakt trvalo setsakra dlouho. (Ne že by to netrvalo setsakra dlouho už tak!)
for ((i = 0; i <= 0xffffffff; ++i)); do printf '%08x\n' "$i"; done
Jo a kdyby ses náhodou chtěl dočkat, pak zkrátka takovou věc nedělej v shellu, nýbrž v nějakém rozumném jazyce:
#include <cstdint> #include <iostream> template<size_t N> struct NumberString { NumberString() { for (size_t i = 0; i < N; ++i) buffer[i] = '0'; buffer[N] = '\n'; // Who cares about Shitdows? buffer[N + 1] = '\0'; } void printAll(size_t level = 0) { if (level == N) { std::cout << buffer; } else { char *const byte{buffer + level}; for (size_t i{0}; i < 16; ++i) { *byte = digits[i]; printAll(level + 1); } } } private: char buffer[N + 2]; static constexpr char digits[16]{ '0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9', 'a', 'b', 'c', 'd', 'e', 'f'}; }; constexpr size_t n_digits{8}; int main() { NumberString<n_digits> number; number.printAll(); return 0; }
Tohle^^^ na mém fosilním notebooku doběhne za 4 minuty, pokud člověk netrvá na výpisu na terminál.
(Jo a kdo si myslí, že tam nacpe std::endl
a bude king, ten velmi rychle zjistí, že zpomalení bude 20-násobné. (Bo automatycky flush()
, řekli by v Ostravě.))
Cílem naopak je, aby mu to nepomohlo. Aby se z něj stal další neúspěšný podvodníček.
Právě proto všem takovým podvodníčkům jakože s chutí a rád „radím“ a směju se, když se nad tím ostatní durdí.
Jednoduchá otázka: Chceš, aby takový člověk s tebou jednou pracoval v týmu? Ne? Tak mu poraď! (Jinak mu budeš muset radit v době, kdy už nebudeš mít na výběr.)
Tak. Teď jsem prozradil celé tajemství.
třeba to ani jako žádnej domácák neni :O :O
A='{0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,a,b,c,d,e,f}' eval echo 0x$A$A$A$A$A$A
Hezčí:
A='{0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,a,b,c,d,e,f}' eval echo 0x$A$A$A$A$A$A$A$A
Jo. A pak to náležitě trvá.
toje rychlý až se jako divim :O :O
Ale hovňajs.
Má tam 6 znaků místo 8. Jo, tak to je královsky rychlé, když je to 256× rychlejší, co?
No, vlastně 341.̅3×, když se to tak vezme. To už ať si spočítá každý sám.
toje rychlý žese už nedivim :D :D ;D ;D
dva znaky rvoucí ≠ kulervoucí
Jasně, a těch šest dalších odpracuje. No jo. Tenhle „potenciál“ je skvělé využít, ale hlavně (hlavně!) tomu probůh nedávat volební právo.
Tiskni
Sdílej: