Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Řešení dotazu:
…v shellu…
Ehm.
$ dpkg -S `type -p seq xargs printf` coreutils: /usr/bin/seq findutils: /usr/bin/xargs $Ale to je jedno, rozoberať riešenie domácej úlohy tesne pred prázdninami je blbosť.
crunch hele bude asji jakoby víc rychlejší :D ;D
crunch 8 8 0123456789abcdef
Dobrý den, potřeboval bych…
Nepotřeboval. Dostal jsi to za domácí úkol a rádoby-anonymně podvádíš.
…v shellu…
Ve kterém shellu? Aspoň tohle by se hodilo napsat.
…VŠECHNY…
FAKT VŠECHNY??? NO TOHLE!!! TAK TO BUDOU ASI ČÍSLA OD 0 DO 232, CO???
Má někdo nápad jak to udělat - popřípadě aspoň nasměrovat jakým příkazem?
Pokud to má být v Bashi, spíš než nějaký jeden „příkaz“ jsou podstatné řídicí struktury Bashe a něco vestavěného, třeba printf
. Pokud by šlo o volání příkazu (ve smyslu spouštění procesu) na každé číslo z 4294967296, to by fakt trvalo setsakra dlouho. (Ne že by to netrvalo setsakra dlouho už tak!)
for ((i = 0; i <= 0xffffffff; ++i)); do printf '%08x\n' "$i"; done
Jo a kdyby ses náhodou chtěl dočkat, pak zkrátka takovou věc nedělej v shellu, nýbrž v nějakém rozumném jazyce:
#include <cstdint> #include <iostream> template<size_t N> struct NumberString { NumberString() { for (size_t i = 0; i < N; ++i) buffer[i] = '0'; buffer[N] = '\n'; // Who cares about Shitdows? buffer[N + 1] = '\0'; } void printAll(size_t level = 0) { if (level == N) { std::cout << buffer; } else { char *const byte{buffer + level}; for (size_t i{0}; i < 16; ++i) { *byte = digits[i]; printAll(level + 1); } } } private: char buffer[N + 2]; static constexpr char digits[16]{ '0', '1', '2', '3', '4', '5', '6', '7', '8', '9', 'a', 'b', 'c', 'd', 'e', 'f'}; }; constexpr size_t n_digits{8}; int main() { NumberString<n_digits> number; number.printAll(); return 0; }
Tohle^^^ na mém fosilním notebooku doběhne za 4 minuty, pokud člověk netrvá na výpisu na terminál.
(Jo a kdo si myslí, že tam nacpe std::endl
a bude king, ten velmi rychle zjistí, že zpomalení bude 20-násobné. (Bo automatycky flush()
, řekli by v Ostravě.))
Cílem naopak je, aby mu to nepomohlo. Aby se z něj stal další neúspěšný podvodníček.
Právě proto všem takovým podvodníčkům jakože s chutí a rád „radím“ a směju se, když se nad tím ostatní durdí.
Jednoduchá otázka: Chceš, aby takový člověk s tebou jednou pracoval v týmu? Ne? Tak mu poraď! (Jinak mu budeš muset radit v době, kdy už nebudeš mít na výběr.)
Tak. Teď jsem prozradil celé tajemství.
třeba to ani jako žádnej domácák neni :O :O
A='{0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,a,b,c,d,e,f}' eval echo 0x$A$A$A$A$A$A
Hezčí:
A='{0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,a,b,c,d,e,f}' eval echo 0x$A$A$A$A$A$A$A$A
Jo. A pak to náležitě trvá.
toje rychlý až se jako divim :O :O
Ale hovňajs.
Má tam 6 znaků místo 8. Jo, tak to je královsky rychlé, když je to 256× rychlejší, co?
No, vlastně 341.̅3×, když se to tak vezme. To už ať si spočítá každý sám.
toje rychlý žese už nedivim :D :D ;D ;D
dva znaky rvoucí ≠ kulervoucí
Jasně, a těch šest dalších odpracuje. No jo. Tenhle „potenciál“ je skvělé využít, ale hlavně (hlavně!) tomu probůh nedávat volební právo.
Tiskni
Sdílej: