Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
prolízt a naparsovat :O :O
hóóóóóóóódně jednoduchý py spojovadlo *.sh souborů :O :O
#!/usr/bin/env python3 # TODO: nehlídá to dělání 'cd'!!!!!!!!! # taky neinterpretruje proměný kdyby třeba byly strčený do názvu tý cestičky ke spriptu!!!!! :O :O def radek_obsahuje_import(radek): kusy = radek.split(" ") if len(kusy) < 2: return None if kusy[0] == "source" or kusy[0] == ".": return kusy[1].strip() return None # rekurzivně prolezem soubor a natáhnem všecky bashovský importy def zpracovat_soubor(nazev_souboru): vystup = [] vstup_radky = [] with open(nazev_souboru, "r") as soubor: vstup_radky = soubor.readlines() soubor.close() for radek in vstup_radky: imp = radek_obsahuje_import(radek) if imp is not None: print(f"importuju soubor: {imp}") obsah_dalsiho_souboru = zpracovat_soubor(imp) print(obsah_dalsiho_souboru) # odstranění shebangu (by asi jako stačilo zahazovat dycky prvni radek jestli je dycky nazacatku :O :O) # možná bude potřebovat naparsovat další veci různý jako stejný názvy různejch fcí etc :O :O for r in obsah_dalsiho_souboru: if "#!" in r: obsah_dalsiho_souboru.remove(r) break vystup += obsah_dalsiho_souboru else: print(radek) vystup.append(radek) return vystup if __name__ == "__main__": vstupni_soubor = "vstup.sh" vystupni_soubor = "velikatatatatatanskej_vystupni_skript.sh" with open(vystupni_soubor, "w") as soubor: vystup = zpracovat_soubor(vstupni_soubor) if vystup is not None: soubor.writelines(vystup) soubor.close() print("hotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!")
dodělej si sám :D
source
v podmínce, která se nevykoná, nebo se bude dělat source $proměnná
, která se uvnitř kódu nějak vypočítala. V takových případech neexistuje jiná možnost, než to spustit a sledovat - můžete si zkusit ukázat, že kdyby se to umělo rozhodovat staticky, tak lze takovým programem řešit halting problem nj neni to nic supr :D ale nevíme jak moc složitý ty jeho skripty sou je možný že jestli toje nějaká jednoduchá lepenina by mu to mohlo takle stačit :D
u toho hooknutí source by mu to taky teroreticky nemuselo nějakou podmínku/proměnou minout podle vokolností různejch + tim 'načíst do jednoho souboru' asi jako op myslel sloučit ty skripty do jedno víc věčího než jakoby jenom vypsat dosouboru :O :O
Tiskni
Sdílej: