Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Řešení dotazu:
#include <stdio.h> #include <stdlib.h> int lencln(char const * sin) { int len = 0; for (int i = 0; sin[i] != '\0'; i++) if((sin[i] >= 'A' && sin[i] <= 'Z') || (sin[i] >= 'a' && sin[i] <= 'z')) len++; return len; } char * clean(char const * sin){ int j = 0; char *str_cln = NULL; str_cln = (char*) malloc(sizeof(char) * (lencln(sin) + 1)); if(str_cln == NULL) return NULL; for (int i = 0; sin[i] != '\0'; i++) if((sin[i] >= 'A' && sin[i] <= 'Z') || (sin[i] >= 'a' && sin[i] <= 'z')) str_cln[j++] = sin[i]; str_cln[j]='\0'; // !!! return str_cln; } int main(){ char sin[101]; scanf(" %100[^\n]s", sin); char * strout = clean(sin); puts(strout); free(strout); strout = NULL; return 0; }A ten Tvoj obrázok je výstup z akého programu?
A ten Tvoj obrázok je výstup z akého programu?
z toho samýho jeho zkompilovanýho :O ;D hele jendův tutorial na asan ;D
.......obrázok..
btw text z konzole si mužeš normálně zkopírovat když ho uplně vobyčejně voznačíš myšičkou a pak máčkneš ctrl+shift+c a nemusíš čarovat s vobrázkama :O ;D ......a mužeš taky líp poskovávat jakejže soubor kde kompiluješ by tě učitelskej nemoch doxnout :O :D ;D ;D
podobně ctrl+shift+v na vložení textu do terminálu :O ;D
<pre>
, tohle je na prd.
Nějak jsem to otipoval a hned při kompilaci vyletí warning:
a.c: In function ‘lencln’: a.c:8:22: warning: suggest parentheses around ‘&&’ within ‘||’ [-Wparentheses] 8 | if(sin[i] >= 'A' && sin[i] <= 'Z' || sin[i] >= 'a' && sin[i] <= 'z'){ | ~~~~~~~~~~~~~~^~~~~~~~~~~~~~~~ a.c: In function ‘clean’: a.c:23:22: warning: suggest parentheses around ‘&&’ within ‘||’ [-Wparentheses] 23 | if(sin[i] >= 'A' && sin[i] <= 'Z' || sin[i] >= 'a' && sin[i] <= 'z') { | ~~~~~~~~~~~~~~^~~~~~~~~~~~~~~~tak bych začal tím. Dále bývá zvykem přiložit vstup, na kterém to spadne (např. jestli když tady testuješ písmenka, tak musí mít vstup čísla nebo tak něco), ale naštěstí mi to spadlo na prvním co jsem zadal. A ta chyba je podle mě v tom, že alokuješ str_cln mallocem (neinicializované), nikde do toho nenapíšeš terminující nulu a pak se to pokusíš printfnout. No a printf čte a čte a čte, až narazí na konec. Takže tam přidej na konec clean
str_cln[j] = 0;
nebo alokuj callocem, ten ti to vynuluje.
Plus dávám za použití satanizéru, který zjevně alokovanou paměť otravuje, protože když to zkompiluju bez něj, tak mi většinou malloc vrátí nuly (byť podle specifikace tam může být cokoli), protože heap je na začátku vynulovaný aby tam nebyla tajná data předchozích procesů, a chyba se tak hned neprojeví.
Tiskni
Sdílej: