abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 18, poslední dnes 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: kompilace

    3.1.2004 20:06 lukas
    kompilace
    Přečteno: 154×
    ako skompiluje v linuxe rh program v c a mohli by ste mi poradit nejaku knihu na webe o programování v linuxe dakujem

    Odpovědi

    3.1.2004 21:14 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace
    gcc program.c -o program Pokud umíš C a chceš programovat pod Linuxem, tak si hlavně alespoň zběžně projdi info gcc a info libc (a info make a info autoconf a info automake a info libtool a ...) a pokud chceš programovat třeba GUI, tak dokumentaci k toolkitu ... a žádnou knihu nebudeš nejspíš ani potřebovat. Pokud chceš programovat něco konkrétního, tak se i konkrétně zeptej. Pokud C neumíš, kup si Učebnici jazyka C od Herouta, za tu cenu se rozhodně vyplatí -- a C je všude stejné, liší se jen speciální featury kompilátoru či linkeru a dostupné knihovny.
    3.1.2004 23:14 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace
    v ty knizce, co pipisuje Yetti je popsany i par veci pod linux co se tyce kompilaci.
    dalsi odkazy: http://manualy.sk - sekce Unix ->skolicky.
    kompilace: vyhledat sluvko "Kompilujeme" na root.cz a pan brabec, tam psal pekny clanky.
    bye goldenfish
    3.1.2004 23:52 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace
    Male upresneni k predchozimu prispevku:
    Primo v te knize toho o linuxu moc neni (spis skoro nic).
    O kompilaci pod linuxem se trochu zminuje az v druhem (nenavaznem) dile.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.