Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Snažím se v C napsat program, kde jsou 2 procesy propojený rourou, přičemž bych potřeboval dosáhnout takovýho chování, aby když od "zdroje" nepřicházejí žádná data, příjemce usnul a když nějaká data dorazí, tak aby se vzbudil. Snažim se to řešit pomocí select()
, ale nějak mi to nefunguje...
sesmolil jsem toto:
#include <stdio.h> #include <sys/time.h> #include <sys/types.h> #include <unistd.h> int main(void) { int i, fd[2]; pid_t pid; fd_set rfds; struct timeval tv; int retval; pipe(fd); pid = fork(); if (pid > 0) { /* parent */ close(fd[0]); while(1) { i = random()%10; write(fd[1], &i, sizeof(int)); sleep(1); } } else { /* child */ close(fd[1]); FD_ZERO(&rfds); FD_SET(fd[0], &rfds); tv.tv_sec = 0; tv.tv_usec = 500; while(1) { retval = select(1, &rfds, NULL, NULL, &tv); if (retval == -1) perror("select()"); else if (retval) { printf("Data\n"); read(fd[0], &i, sizeof(int)); } else printf("No data\n"); } } return(0); }
Problém je ale ten, že to na data v rouře vůbec nereaguje (výsledkem je neustále se opakující výpis "No data"). Může mi někdo poradit, co dělám špatně, nebo jak tenhle problém případně řešit jinak? Díky
retval = select(1, &rfds, NULL, NULL, &tv);musí tam být něco jako
retval = select(fd[0]+1, &rfds, NULL, NULL, &tv);
Super, to je ono, díky moc. (Můžu se ještě s dovolením zeptat PROČ to tak musí být?).
Jelikož read() blokuje, může být nejjednodušší řešení vůbec to neřešit. Zavoláš-li read() a nejsou k disposici data, proces se tím dobrovolně vzdá svého timeslice.
Dá se to považovat za uspání, nebo se to nějak liší od toho, když v procesu pustim sleep()
. Jde o to, že to musí vyhovovat tomuto zadání:
...Proces S třídí tyto čísla. rychlostí u komparací za jednotku času a zasílá nejnižší dostupná čísla procesu C (pokud nejsou k dispozici, je proces C uspán)...
Respektivě, můžu se na tebe odkazovat při obhajově své práce?
Pokud ti někdo napíše, že máš proces uspat, tak možná chce, abys ho uspal...No já bych se určitě s nějakým select() ne**** a argumentoval bych, že spí v read() takže jsem splnil zadání
Tiskni
Sdílej: