42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Snažím se v C napsat program, kde jsou 2 procesy propojený rourou, přičemž bych potřeboval dosáhnout takovýho chování, aby když od "zdroje" nepřicházejí žádná data, příjemce usnul a když nějaká data dorazí, tak aby se vzbudil. Snažim se to řešit pomocí select()
, ale nějak mi to nefunguje...
sesmolil jsem toto:
#include <stdio.h> #include <sys/time.h> #include <sys/types.h> #include <unistd.h> int main(void) { int i, fd[2]; pid_t pid; fd_set rfds; struct timeval tv; int retval; pipe(fd); pid = fork(); if (pid > 0) { /* parent */ close(fd[0]); while(1) { i = random()%10; write(fd[1], &i, sizeof(int)); sleep(1); } } else { /* child */ close(fd[1]); FD_ZERO(&rfds); FD_SET(fd[0], &rfds); tv.tv_sec = 0; tv.tv_usec = 500; while(1) { retval = select(1, &rfds, NULL, NULL, &tv); if (retval == -1) perror("select()"); else if (retval) { printf("Data\n"); read(fd[0], &i, sizeof(int)); } else printf("No data\n"); } } return(0); }
Problém je ale ten, že to na data v rouře vůbec nereaguje (výsledkem je neustále se opakující výpis "No data"). Může mi někdo poradit, co dělám špatně, nebo jak tenhle problém případně řešit jinak? Díky
retval = select(1, &rfds, NULL, NULL, &tv);musí tam být něco jako
retval = select(fd[0]+1, &rfds, NULL, NULL, &tv);
Super, to je ono, díky moc. (Můžu se ještě s dovolením zeptat PROČ to tak musí být?).
Jelikož read() blokuje, může být nejjednodušší řešení vůbec to neřešit. Zavoláš-li read() a nejsou k disposici data, proces se tím dobrovolně vzdá svého timeslice.
Dá se to považovat za uspání, nebo se to nějak liší od toho, když v procesu pustim sleep()
. Jde o to, že to musí vyhovovat tomuto zadání:
...Proces S třídí tyto čísla. rychlostí u komparací za jednotku času a zasílá nejnižší dostupná čísla procesu C (pokud nejsou k dispozici, je proces C uspán)...
Respektivě, můžu se na tebe odkazovat při obhajově své práce?
Pokud ti někdo napíše, že máš proces uspat, tak možná chce, abys ho uspal...No já bych se určitě s nějakým select() ne**** a argumentoval bych, že spí v read() takže jsem splnil zadání
Tiskni
Sdílej: