Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
#include < iostream > #include < time.h > main() { clock_t st1 = clock(); sleep(2); clock_t st2 = clock(); double dur = (double)(st2-st1)/CLOCKS_PER_SEC; std::cout<< st1 << std::endl; std::cout<< st2 << std::endl; std::cout<< dur << std::endl; };...výstupem tohoto programu jsou jen nuly. Dokonce i na internetu jsem pak našel takovýto program. Proč mi nevrací čas ? Je snad na tom jednom příkazu něco blbě ? Jak určit přesný čas ? Za případnou radu předem díky ...
gettimeofday()
.
#include <sys/time.h>V manuálových stránkách samozřejmě je -- v něčem jako man-pages nebo manpages-dev, kde jsou i ostatní manuálové stránky funkcí libc a systémových volání.
GETTIMEOFDAY(2) Linux Programmer’s Manual GETTIMEOFDAY(2) NAME gettimeofday, settimeofday - get / set time SYNOPSIS #include <sys/time.h> int gettimeofday(struct timeval *tv, struct timezone *tz); int settimeofday(const struct timeval *tv , const struct timezone *tz);
man gettimeofday
pravi toto:
GETTIMEOFDAY(2) Linux Programmer's Manual GETTIMEOFDAY(2) NAME gettimeofday, settimeofday - get / set time SYNOPSIS #include <sys/time.h> int gettimeofday(struct timeval *tv, struct timezone *tz); int settimeofday(const struct timeval *tv , const struct timezone *tz);Takze si myslim, ze je to jasne.
#include <stdio.h> #include <time.h> void delay_SS(double milisekund) { clock_t start, end; start = clock(); end = start + (clock_t) ((milisekund * (double) CLOCKS_PER_SEC) / (double) 1000); while ( start < end ) start = clock(); } int main(void) { clock_t start, end; unsigned int i; start = clock(); delay_SS(2000); end = clock(); printf("\nProgram trval: %6.2f sec\n", (end - start) / (double) CLOCKS_PER_SEC); return 0; }
Tiskni
Sdílej: