abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Zajímavý software

    Mozilla prostřednictvím své dceřiné společnosti MZLA Technologies Corporation představila open-source AI klienta Thunderbolt. Primárně je určený pro firemní nasazení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | IT novinky

    Firma Cal.com oznámila, že přesouvá svůj produkční kód z otevřeného do uzavřeného repozitáře z důvodu bezpečnostního rizika umělé inteligence, která prý dokáže vyhledávat a zneužívat zranitelnosti rychleji, než by je jejich vývojářský tým stíhal opravovat. Zároveň zveřejnila samostatnou, open-source verzi Cal.diy pod licencí MIT, ovšem bez řady původních funkcí. O tom, zda je toto opatření rozumné, existují pochyby. … více »

    » FIDESZ🧡! « | Komentářů: 5
    dnes 13:55 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:00 | Nová verze

    Kryptografická knihovna OpenSSL byla vydána v nové verzi 4.0. Přehled změn v souboru CHANGES.md na GitHubu. Odstraněna byla podpora SSLv2 Client Hello a SSLv3. Ve výchozím nastavení byla zakázána podpora odmítnutých eliptických křivek v TLS dle RFC 8422. Přibyla například podpora Encrypted Client Hello (ECH, RFC 9849).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Komunita

    curl up 2026, tj. setkání vývojářů a uživatelů curlu, proběhne opět v Praze. O víkendu 23. a 24. května v Pracovně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | IT novinky

    Aplikace pro ověřování věku uživatelů on-line platforem je technicky hotová a brzy bude k dispozici pro občany EU, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Půjde podle ní o bezplatné a snadno použitelné řešení, které pomůže chránit děti před škodlivým a nelegálním obsahem. Aplikace bude podle ní fungovat na jakémkoli zařízení a bude zcela anonymní.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 04:33 | Komunita

    V prosinci 2012 byla z linuxového jádra odstraněna podpora procesorů 386. Včera započalo odstraňování podpory procesorů 486.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 01:33 | IT novinky

    IuRe (Iuridicum Remedium) vyhlásila Ceny Velkého bratra za rok 2025. Slídily roku jsou automobilka Volkswagen, Meta a česká Ministerstva vnitra a průmyslu a obchodu. Autorem Výroku Velkého bratra je dánský ministr spravedlnosti zpochybňující právo na šifrovanou komunikaci. Naopak Pozitivní cenu získali studenti Masarykovy univerzity za odpor proti nucení do používaní aplikace ISIC.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.4. 21:11 | Nová verze

    Po osmi měsících vývoje byla vydána nová verze 0.16.0 programovacího jazyka Zig (Codeberg, Wikipedie). Přispělo 244 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.4. 18:22 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.22 a Xwayland 24.1.10 řeší 5 bezpečnostních chyb: CVE-2026-33999, CVE-2026-34000, CVE-2026-34001, CVE-2026-34002 a CVE-2026-34003.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1340 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Make

    26.8.2005 13:12 Petr777
    Make
    Přečteno: 149×
    Zdravim, jsem zacatecnik a nejak nerozumim tomuhle. Balicek na gcc jsem doinstaloval, ale dalsi balicek jestli to je libxorg-x11 uz na cd nemam.

    Making all in lib make[1]: Entering directory `/home/petr/ace-src/lib' /bin/sh ../libtool --mode=compile gcc -DPACKAGE=\"ace\" -DVERSION=\"1.9\" -DX_DISPLAY_MISSING=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_ SYS_TIME_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME=1 -DHAVE_UTIME_NULL=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MKDIR=1 -DHAVE_STRDUP=1 -DHAVE_STRS TR=1 -I. -I. -g -O2 -c table.c rm -f .libs/table.lo gcc -DPACKAGE=\"ace\" -DVERSION=\"1.9\" -DX_DISPLAY_MISSING=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_SYS_TIME_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME 1 -DHAVE_UTIME_NULL=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MKDIR=1 -DHAVE_STRDUP=1 -DHAVE_STRSTR=1 -I. -I. -g -O2 -Wp,-MD,.deps table.pp -c table.c -fPIC -DPIC -o .libs/table.lo table.c:22:22: X11/Xlib.h: No such file or directory table.c:23:23: X11/Xutil.h: No such file or directory table.c:24:24: X11/keysym.h: No such file or directory table.c:25:23: X11/Xatom.h: No such file or directory table.c:26:21: X11/xpm.h: No such file or directory table.c:169: error: syntax error before "Pixmap" table.c:169: warning: no semicolon at end of struct or union table.c:170: warning: data definition has no type or storage class table.c:173: error: syntax error before '}' token table.c:173: warning: data definition has no type or storage class make[1]: *** [table.lo] Error 1 make[1]: Leaving directory `/home/petr/ace-src/lib' make: *** [all-recursive] Error 1

    Odpovědi

    26.8.2005 13:59 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Make
    Potřebujete xorg-x11-devel, nebo něco takového, mezi distribucemi se to liší. Jistě jej najdete na nějakém FTP serveru vaší distribuce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.