Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
na kazde strance jsou jine postupy. Jeden navod takhle, druhy jinac, v knizce taky jinacFreeBSD ma Handbook, takze 99% normalnych scenarov vykonatelnych so zakladnym systemom je opisanych prave tu; zvycajne nie je problem ich trochu ohnut podla svojej potreby. Alternativne zdroje je potrebne v pripade FreeBSD hladat az v druhej faze.
cert aby se v tom vyznalHadam demon, nie?
ln -s ja malloc.conf
zkratka nevim jak je mozne, ze se dostavam az do vyuziti swapu...?
FreeBSD kernel defaultne uvolnuje pamet, kdezto linux kernel to ma nastavene jako nejzassi moznost, proto se swap plni i kdyz neni pamet plna
taky je dobry nastavim v make.confu neco podobneho, viz. man make.conf:
CPUTYPE?=k8 CFLAGS= -Os -pipe COPTFLAGS= -Os -pipe INSTALL=install -Cdale taky neni spatny napad vyhazet podporu pro vetsinu hw (krome toho co je aktualne v pocitaci z jadra) a pokud to nemas zakazane v make.conf tak se ti ty vyhazeny veci buildnou jako kernel modul a jeste s takovym strojem bych minimalne nebo vubec pouzival binarni balicky, sam mam sempron 64 1.8@2.25 ghz a 512 mb ram a kdyz jsem testoval debian s 2.6.14.x jadrem, tak rozdil jsem skoro nepoznal nebo byl minimalni, ovsem stabilita 2.6.x jadra pri mem pretaktovani byla docela zalostna (FreeBSD v pohode 16h prime)
nicmene ja si koupil knihu (michael lucas/podrobny pruvodce) a netusil jsem, ze ji nemohuNávody v tej knihe fungujú dokonale, iba si treba uvedomiť, že sú pre verziu 4.7; od tej doby sa ledačo zmenilo.
brat jako hlavni zdroj :) -- postup v knizce mi nefungoval
nicmene mam problem ted s tim, ze i po prekladu jadra a odstraneni zbytecnych funkci, je FBSD stale stejne pomale...? nevim co s tim udelat, aby se aplikace typu firefox, k3b, openoffice, evolution, atd. spoustely rychlejc? nekdy trva pres 20 vterin, nez se nektery z programu otevre.To bude chybka niekde inde; ak používaš KDE, skús pohľadať issues ohľadom delay-u pri spúšťaní aplikácie pri odpojenej sieti. Myslím že sa to párkrát riešilo aj tu na abclinux.cz.
zkratka nevim jak je mozne, ze se dostavam az do vyuziti swapu...?Druhý zdroj po Handbooku sú FAQs. Je to tam vysvetlené. Užitočné informácie môžeš nájsť aj v
man 7 tuning
Tiskni
Sdílej: