Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Dobrý den,
potřebuji hromadně přejmenovávat soubory tohoto typu Medailon.aspx@IDMember=123456 a pak je načíst pomocí cat a přes tr je spojuji do jedné řádky a upravuji–vykousávám v sed-u, dělám to pod Cygwinem. S rename se mi moc nedaří, pomůže někdo?
Díky všem předem!
jsk
Obavam se, ze nepomuze. Ja treba z popisu naprosto nechapu, co se ma s temi nazvy souboru udelat, natoz co se na tom nedari.
Asi jsem to trochu zmotal, soubory s názvem jako je tento Medailon.aspx@IDMember=123456 potřebuji dál upravovat, to umím (tak trochu), ale problém je formát názvu souboru, kdyby se to jmenovalo 123456.html pak už si s tím poradím.
Díky!
jsk
Z toho pořád není jasné, čeho chcete docílit, ale snad se trefím.
Pro zpracování názvu můžete zase použít třeba ten sed:
old='Medailon.aspx@IDMember=123456' new=$( echo "$old" | sed 's/\([^@]*\)@\([^=]*\)=\(.*\)/--\1--\2--\3--/' ) mv $old $new
Pro jistotu ještě vysvětlím ten výraz použitý v sedu:
1:(ne-zavináč libovolně-krát) @ 2:(ne-rovnítko libovolně-krát) = 3:(cokoliv libovolně-krát)
A proc je to problem? Mozna je lepsi opravit chyby ve zbytku skriptu, kde se zrejme nespravne pracuje s nazvem souboru, nez ten soubor prejmenovavat.
ls *=* | while read A; do B=`echo $A|cut -d= -f2`; mv "$A" "$B".html; done
- vezme soubory s '=' uprostred jako A
- ke kazdemu vezme cast za prvnim '=' jako B
- prejmenuje A na B.html
Tiskni
Sdílej: