Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Zdravim.
Nainstaloval jsem si na Solaris 10 (SPARC) dhcp server (ISC) z balicku, ktery jsem stahl ze sunfreeware. Pokud spustim dhcp server, tak vse se tvari ok.
Internet Systems Consortium DHCP Server 4.0.0
Copyright 2004-2007 Internet Systems Consortium.
All rights reserved.
For info, please visit http://www.isc.org/sw/dhcp/
Wrote 0 leases to leases file.
Listening on DLPI/dmfe0/05:00:00:00:31:00:00:00:03:00:00:00:00:00:00:00/192.168.1.0/24
Sending on DLPI/dmfe0/05:00:00:00:31:00:00:00:03:00:00:00:00:00:00:00/192.168.1.0/24
Sending on Socket/fallback/fallback-net
Tato masina je pripojena do switche, do ktereho je jina masina, ktere chci pridelovat IP. Bohuzel at se snazim jak se snazim tak IP neprideli.
Pokud se pripojim noutem naprimo krizenym kabelem, tak IP normalne dostanu. Direktivu authoritative mam nastavenou.
Zkousel jsem i do /etc/inetd.conf dopsat nasledujici radek:
bootps dgram udp wait root /usr/local/sbin/dhcpd dhcpd
a pak provest inetconv -f aby byla dana sluzba "managovatelna" pres smf. Nicmene tohle by asi nemelo mit vliv.
v /etc/services jsou porty 67, 68 nastaveny take spravne.
Nevite nekdo co je nutne jeste nastavit, aby to chodilo? Budu rad za kazdy nastrel.
Dik
Manažovateľný switch? Nemanažovateľný niekedy pomôže pri zmene HW adresy na porte (napr. nový počítač) vypnúť na chvíľu z elektriny.
Je to nemanazovatelny switch. Nejpasivnejsi co muze byt 
Pokud vedle toho naleju dhcpko na Debian (stejny konfiguracni soubor), tak se to chytne naprosto v pohode a prideluje IPny jak vino. Pt. si jsem jisty i ze konfiguracni soubor mam spravne.
tcpdump a porovnať pakety z debianu a solarisu?
1/ dela to solaris nebo hw? zkousel jsi treba nabootovat live ubuntu a zkusit to se stejnou hw konfiguraci?
2/ co rika mii-tool o tom rozhrani?
3/ nerika neco log na tom dhcp serveru?
4/ nemuze byt spatny port na switchi? co jiny port? naskubnuty kabel ...
Tak problem se mi podarilo castecne vyresit. Pravdepodobne se jednalo o nejakou HW chybu na switchi.
Pokud to pripojim server - switch - PC IP prideli.
Pokud mezi to dam jeste jeden HOP tedy server - switch - switch - PC tak IP neprideli. btw. me jeste napada, ze proverim kabel switch - switch......
Jeste to zkusim jinak, az mi prijdou nove switche, jestli to opravdu neni HW problem na switchi. Prece jen maji uz neco najeto.
Tiskni
Sdílej: