Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Cau,
mam ubuntu 9.04, pri exportu do html me to pise chybu
http://picasaweb.google.com/error414/Testovaci#5382784781764517266
netusite nekdo cim to muze byt?
nemas nahodou plny disk?
Pod jinym nazvem to ulozit jde? Prava na zapis do adresare mate? Zkuste si tam cvicne vytvorit prazdny soubor tehoz jmena. Vite urcite kam se vam to uklada?
S touhle hlaskou jsem se setkal, muze znamenat hodne veci. Dvakrat ot bylo ve spojitosti s USB flash diskem. Jednak chraneni proti zapisu a jednak pokazeny FAT filesystem. Stalo se mi to i s HDD, nejaky problem se zamky nebo pojmenovanim souboru. Pomohlo ulozeni pod jinym jmenem a nasledne smazani puvodniho a prejmenovani noveho na puvodni chtene jmeno.
Bohuzel OOo nepropaguje vice informaci o relane pricine ze svych vlastnich hlubsich vrstev :(
nazvu a umisteni jsem zkousel mraky, pod stejnym jmenem se tam exportuje jako pdf a dokonce se normalne ulozi jako odf ale html ho neexportuju.
Disk jsem kontroloval (fsck /dev/sda3) ale vypsalo to jen nejaky pocet bloku tak bude asi v poradku.
Rekl bych ze bude problem s nejakym xslt filtrem.
u jineho uzivatele to dela taky, kdyz nejsou prava tak me to napise ze nemam prava. ale tahle nic nerikajici chyba me stve
Tiskni
Sdílej: