abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: odinstalace balíčků

    20.11.2009 10:04 BSDbeginner | skóre: 4
    odinstalace balíčků
    Přečteno: 655×
    Dobrý den. Od včerejška na mě FreeBSD 8.0-RC3 při pokusu o odinstalování balíčku hází hlášku "elf_load_section: truncated ELF section". Nic jsem neaktualizoval ani neměnil. Nevíte čím je to způsobeno a jak to napravit? Díky

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    20.11.2009 12:08 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry den,

    s RC verzemi nemam zkusenosti, nicmene, to vypada na rozhozene zavislosti, zkuste dat pkg_db -F.

    Zkuste se podivat do soubru UPDATING v portech, jestli tam neni nejake upozorneni na podobny problem. Pisete sice, ze jste system neaktualizoval, ale pro jistotu se tam mrknete.

    Ktery balicek Vam dela problemy? Jak jste jej nainstaloval (pkg_add -r, z portu, pres portmanager, nebo jiny nastroj) a jak se jej pokousite odinstalovat?

    Hodte sem, veskere informace, ktere najdete a uvidime.

    S pozdravem

    JH

    http://www.jackhokus.cz/
    20.11.2009 12:25 BSDbeginner | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Pkgdb -F jsem zkoušel jako první nicméně problém to nevyřešilo. Na problém jsem narazil když jsem se dnes pokoušel aktualizovat bash a sambu. Oba původní balíky byly nainstalovány pomocí pkg_add -r. V "Updating" jsem nic konkrétního k problému nenašel.
    20.11.2009 13:27 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry den,

    diky za odpoved. Jak jste tu aktualizaci provadel? Bezne se aktualizace provadi pomoci techto prikazu

    portsnap fetch portsnap update portupgrade -a (pokud pouzivate portupgrade)

    Kdyz jste zkousel to pkgdb -F, hodilo to nejake chybove hlasky? Jak jste ty balicky odebiral, pres balicky a nebo pomoci make deinstall?

    JH
    http://www.jackhokus.cz/
    20.11.2009 14:43 Bert | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Upgrade jsem prováděl pomocí portsnap fetch, portsnap extract, portsnap update, pomocí portversion jsem zjistil které balíky jsou zastaralé a příkazem portupgrade jsem je updatoval. Pkgdb -F vypsalo chyby v závislostech ale ty se podařilo opravit. Pokud se snažím odebrat program pomocí pkg_delete nebo pkg_deinstall tak mi to pořád vrací tu hlášku. Programy nainstalované se zdrojáků (make install clean) jdou pomocí make deinstall normálně odebrat. Začínám v tom mít pěkný guláš :-).
    20.11.2009 19:00 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry vecer,

    jestli Vas dobre chapu, tak mate cast programu nainstalovanych z balicku a cast z portu. Kdyz jsem pred casem experimentoval s FreeBSD, tak jsem to udelal stejne a byla to chyba, kvuli zavislostem. Ostatne i v postovni konferenci k FreeBSD se vetsinou doporucuje instalovat bud jen z portu, nebo jen z balicku.

    Zkuste mi poslat soubor UPDATING, ktery nejdete v adrsari s porty. Podivam se, jestli tam neni neco co by mohlo pomoct a pak zkusime prekompilovat cely system, to by mohlo zabrat.

    Na ten UPDATING soubor se ptam proto, ze problemy se zavislostmi jsem pri te prvni instalaci mel proto, protoze balicky byli kompilovane s jinou verzi pythonu, nez programy, ktere jsem mel z portu. V UPDATINGU (omlouvam se, nepamatuju si cestu k souboru) byl postup jak provest aktualizaci, kdybych si ho poradne procetl, tak bych ten problem nemel.

    S pozdravem

    JH

    http://www.jackhokus.cz/
    23.11.2009 07:56 BSDbeginner | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobrý den, o víkendu jsem neměl přístup k pc kde je Freebsd. Kam Vám mám poslat te soubor UPDATING?

    23.11.2009 11:45 abr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    UPDATING je dostupny na ofic webu.
    23.11.2009 12:17 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry den,

    dik za tip, toho, ze je ten soubor dostupny i online jsem si nevsiml.

    JH
    http://www.jackhokus.cz/
    23.11.2009 12:57 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry den,

    ten UPDATING soubor jsem nasel na strankach FreeBSD, takze je to OK, projdete si jej a provedte vvsechny potrebne upravy, od vydani te RC verze, kterou mate az po dnesek.

    Potom zkuste zadat nasledujici prikazy:

    • #portsnap fetch
    • #portsnap update
    • #portupgrade -aF

    Prikaz portupgrade -aF Vam "nucene", proto ten parametr -F aktualizuje vsechny nainstalovane programy na verze, ktere jsou v portech. To muze trvat docela dlouho. Nevim na jak vzkonne masine to FreeBSD mate, ale tak jeden az tri dny to zabere.

    Aby Vas behem kompilace neobtezovali ruzne dotazy kompilatoru na to s jakymi parametry ma byt sestaven ten ci onen program, tak si do souboru make.conf, ktery je v adresary /etc zapiste radek: BATCH="YES" a budou pouzity implicitni hodnoty.

    http://www.jackhokus.cz/
    23.11.2009 15:12 abr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Make.conf doporucuji editovat v krajni nouzi. Portupgrade podporuje BATCH="YES" viz prepinac "--batch"
    23.11.2009 13:02 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobry den,

    ten UPDATING soubor jsem nasel na strankach FreeBSD, takze je to OK, projdete si jej a provedte vvsechny potrebne upravy, od vydani te RC verze, kterou mate az po dnesek.

    Potom zkuste zadat nasledujici prikazy:

    • #portsnap fetch
    • #portsnap update
    • #portupgrade -aF

    Prikaz portupgrade -aF Vam "nucene", proto ten parametr -F aktualizuje vsechny nainstalovane programy na verze, ktere jsou v portech. To muze trvat docela dlouho. Nevim na jak vzkonne masine to FreeBSD mate, ale tak jeden az tri dny to zabere.

    Aby Vas behem kompilace neobtezovali ruzne dotazy kompilatoru na to s jakymi parametry ma byt sestaven ten ci onen program, tak si do souboru make.conf, ktery je v adresary /etc zapiste radek: BATCH="YES" a budou pouzity implicitni hodnoty.

    S pozdravem

    JH
    http://www.jackhokus.cz/
    23.11.2009 13:58 BSDbeginner | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Ok, díky za rady, jdu na to. Dám vědět až upgrade doběhne. Přeji pěkný den
    30.11.2009 13:58 BSDbeginner | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: odinstalace balíčků
    Dobrý den. Ohledně mého problému to vzdávám a jelikož se jedná pouze o testovací stroj na mé učení tak následuje čistá instalace FreeBSD 8.0 Release. Až zase dostanu systém do úzkých tak Vám dám vědět :-). Jinak se mi ten systém velmi líbí a pro mé účely mi jako servřík i jako desktop na notebooku plně vyhovuje. Popisovanou chybu připisuji na částečně vrub mé začátečnické neznalosti a částečně verzi RC. Teď instaluji vše přez portinstall a nejsou žádné problémy. Díky všem za pomoc a přeji krásný den.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.