Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
kabeláž už mám vybranouMuzu se zeptat, co tohle znamena? To jako ze jsi si koupil znackovy kabel se znamymi a zarucenymi parametry misto cinskeho importu beze jmena a certifikatu? Jestli jsi si kooupil jen kabel a ne hotovy patch kabel, jestlipak jsi si take koupil spravne konektory?
Jinak GigE beha i na Cat5. Jen to nesmis honit na 100m
Kupovat si Cat6 na cokoliv je kravina.
Jedina spravna volba je Cat5E (a ano, tim se automaticky mysli, ze 6A neni dobra volba [ale jsem ochoten si poslechnout argumenty cizich lidi s prislusnymi odkazy na ceniky a zajistene parametry]).
, nejsem žádný profík, znám jen zběžné věci, třeba že koaxiální jednovidoví kabel je nejlepší použít do budov - vtip
měděný drát není polovodič xD a RJ-45 konektor pasuje do mé síťové karty a realtek chipset v síťovce asi stojí za hovno
, pěknej den...
nejsem žádný profík [..] RJ-45 konektor pasuje do mé síťové kartyTak az pochopis rozdil mezi RJ-45 a tim, co mas na konci "ethernetoveho kabelu", tak se muzes povazovat za pouceneho laika
Tak az pochopis rozdil mezi RJ-45 a tim, co mas na konci "ethernetoveho kabelu"Tam je taky ještě něco jiného? Jaký rozdíl? Pouč mně(nás) prosím, nevím o čem to mluvíš!
160 korun
do toho kompu sem si je už objednal(3) už objednal a bez těch kabelů, tak snad ten přispívající nekecal
, T-Há-X!
Tiskni
Sdílej: