Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
pkgsend -s file:///cesta_k_Vasi_repositori create-repositori \ --set-property publisher.prefix=jmeno_Vaseho_publisheraNo a do toho můžete poslat balíky ze zdroje:
pkgrecv [-s src_uri] \ -d file:///cesta_k_Vasi_repositori \ fmri_balicku_nebo_vzor_hledaniNejsem si jistý, jestli na cílovém stroji jde přímo:
pkg set-publisher -g file:///cesta_k_Vasi_repositori \ jmeno_Vaseho_publisheraNebo je nutné si místně spustit balíkovací server a ten přidat:
/usr/lib/pkg.depotd -d /cesta_k_Vasi_repositori\ -p Vase_cislo_portu \ --readonly \ --writable-root /cesta_k_docasnemu_adresari_s_pravem_zapisu pkg set-publisher -g localhost:Vase_cislo_portu\ jmeno_Vaseho_publisheraAle to už snadno vyzkoušíte.
pkgsend -s file:///cesta_k_Vasi_repositori create-repositori \ --set-property publisher.prefix=jmeno_Vaseho_publisheraVytvori noveho vydavatele v dane mistni ceste. To je nezbytny predpoklad, abychom ty baliky ze site meli kam prenest, protoze IPS nic takoveho jako sam o sobe existujici balik nezna a to, co tradicne nazyvame balikem je vlastne souborem dat (soubory, akce) vedenych v repozitori pod spolecnym identifikatorem (FMRI).
pkgrecv
, pak umi stahnout vybrane baliky z jedne repozitore (-s
) a publikovat je v repozitori jine (-d
).
Ty kroky, jejichz nutnost muze zalezet na verzi pouziteho pkg. Pak bud pouze na cilovem pocitaci pridaji noveho vydavatele z mistniho uloziste v pripade prvem. A v tom druhem spusti se zdroji na danem miste lokalni instanci balickovaciho "serveru", ktery bude tato data obsluhovat pres HTTP a nasledne pridame vydavatele, ktery tento pristup vyuziva.
Tiskni
Sdílej: