Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Zdravim, mam nasledujici kod kompilovany v FreeBSD 8.0-RELEASE-p4 pomoci g++ -pthread neco.cpp:
#include <cstdlib> #include <iostream> #include <pthread.h> using namespace std; int main(int argc, char** argv) { pthread_mutex_t mymutex = PTHREAD_MUTEX_INITIALIZER; do { pthread_mutex_lock(&mymutex); std::cout << "Hello!!" << std::endl; } while (1); return 0; }
Pod linuxem vse bezi jak ma (zasekne se na mutexu a zustane deadlock), ale na freebsd se cykluje vypisuje text porad dokola. U multithreadovych programu jede jen jednim threadem. Nevite prosim nekdo co delam spatne ? Diky
1. Ve freebsd je to dobre. Kdyz thread vlastni lock tak pri vicenasobnem zamykani nemusi uz cekat. Tuhle vlastnost melo freebsd odjakziva.A určitě to má platit i pro pthread? Protože podle Single Unix Specification by se to mělo zablokovat, protože jde o normální mutex (nikoliv rekurzivní).
PTHREAD_MUTEX_DEFAULT
, ktery podle odkazovaneho materialu:
If the mutex type is PTHREAD_MUTEX_DEFAULT,
attempting to recursively lock the mutex results in undefined behaviour.
Attempting to unlock the mutex if it was not locked by the calling thread results in undefined behaviour.
Attempting to unlock the mutex if it is not locked results in undefined behaviour.
To ze v Linuxu je PTHREAD_MUTEX_DEFAULT = PTHREAD_MUTEX_NORMAL
neni mozno ocekavat vsude (a ve FreeBSD to take neplati).
Tady bych s tim nesouhlasil.A zcela správně . Moje chyba: nějak jsem to nedočetl a předpokládal jsem, že NORMAL je výchozí hodnota vždy. Ze zvědavosti (protože jsem to nedokázal najít): ve FreeBSD platí
PTHREAD_MUTEX_DEFAULT == PTHREAD_MUTEX_RECURSIVE
nebo ten výchozí typ je nějaký speciální?
/usr/include/pthread.h
:
/*
* Mutex types (Single UNIX Specification, Version 2, 1997).
*
* Note that a mutex attribute with one of the following types:
*
* PTHREAD_MUTEX_NORMAL
* PTHREAD_MUTEX_RECURSIVE
*
* will deviate from POSIX specified semantics.
*/
enum pthread_mutextype {
PTHREAD_MUTEX_ERRORCHECK = 1, /* Default POSIX mutex */
PTHREAD_MUTEX_RECURSIVE = 2, /* Recursive mutex */
PTHREAD_MUTEX_NORMAL = 3, /* No error checking */
PTHREAD_MUTEX_ADAPTIVE_NP = 4, /* Adaptive mutex, spins briefly before blocking on lock */
PTHREAD_MUTEX_TYPE_MAX
};
#define PTHREAD_MUTEX_DEFAULT PTHREAD_MUTEX_ERRORCHECK
PTHREAD_MUTEX_INITIALIZER
by měl použít PTHREAD_MUTEX_DEFAULT
) by výchozí mutex neměl být rekurzivní, ale pouze error checking a tudíž by ten původní kód měl zamknout mutex (při prvním cyklu) a následné volání by mělo vracet EDEADLK
. Je to tak nebo je tam ještě nějaký háček? Dík
Mělo by to jít snadno poznat tak, že přidáte kontrolu návratové hodnoty.To je mi jasný , jen nemám kde si to vyzkoušet a tak se ptám.
1. Pokud je to tak jak rikate, tak cim muzu zajistit, aby se muj ukazkovy program choval podle ocekavani(tedy stejne jako na linuxu)? Mam ideu,ze budu mit vytvorena vlakna, ktera budou zastavena pomoci toho mutexu. Ja do nich v pripade potreby narvu data (zmenim data v objektu,ktery ma ta fce vlakna predany jako parametr) a vlaknu pustim odemcenim mutexu a po dokonceni operace se vlakno v cyclu zase vrati k tomu zamcenemu mutexu. Chci tak ridit thread pool pro obsluhu site. Tedy:
Pracovni vlakno:
for(;;){ pthread_mutex_lock(&mymutex); do_work(); pthread_mutex_lock(&mymutex); }
A odemikani pak v jinem vlakne pomoci:
pthread_mutex_unlock(&mymutex);
A odemikani pak v jinem vlakne pomoci: pthread_mutex_unlock(&mymutex);Nesmíte odemykat mutex v jiném vlákně, než které ho zamklo (resp. ono to možná někde bude fungovat, ale ...). Na to, co popisujete, jsou tu podmínkové proměnné, v pthread funkce pthread_cond_wait & spol.
Tiskni Sdílej: