abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: FreeBSD - kde se bere OPENVPN

    30.12.2010 08:00 ježa
    FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    Přečteno: 439×
    Dobrý den, převzal jsem jednu firmu a FreeBSD zatím moc nehovím. Beží mi tam OPENVPN ale v /etc/rc.conf není polžka openvpn_enabled="YES", když smažu soubory z /usr/local/etc/openvpn tak ps mi vypíše (mimo jiné)

    supervise openvpn-dobr supervise log supervise openvpn-sedl supervise log supervise openvpn supervise log

    ale já netuším, kde se mi tam to openvpn bere, když jsem smazal konfiguráky.

    díky za každou radu Milan

    Odpovědi

    30.12.2010 08:26 Program
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    Šmankote :-) Ta VPN tam byla jen tak? Nebude třeba někomu chybět? Jinak může být spuštěná třeba z rc.local, nebo má zfušovaný init skript. Podívejte se do /etc/rc.d a /usr/local/etc/rc.d ty skripty se spouští vždy všechny a rc.conf si kontrolují samy.
    30.12.2010 20:16 ježa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    Ta VPN tam má být, ale jen dvě z těch třech. třetí je na bývalého správce. sice jsem komunikaci zakázal pomocí pf, ale stejně bych ji rád zastavil. skripty se mi zdají být v pořádku. Nenašel jsem v nich nic, co by mi reklo, že se spouští nestandardně.
    30.12.2010 09:58 w3432
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    supervise to zni jako soucast daemontools od DJB ;) je tam i adresar /srv ?
    30.12.2010 20:13 ježa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    ne adresar /srv tam neni.
    30.12.2010 19:58 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    :) ono zato vzato by v rc.conf nemusela byt, ak by si ju rucne vzdy startoval cez onestart

    neviem preco si to zacal hned mazat, kym si zistil kde co je .. ak je openvpn nainstalovany z repozitarov (ci uz cez pkg_add alebo ports):

    
    foxi:(~)#ll /var/db/pkg/ | grep openvpn
    drwxr-xr-x    2 root  wheel      512 Nov 16 14:52 openvpn-2.1.4
    foxi:(~)#
    
    ! -- alebo cistejsie -- 
    
    foxi:(~)#pkg_info |grep openvpn
    openvpn-2.1.4       Secure IP/Ethernet tunnel daemon
    foxi:(~)#
    
    
    foxi:(~)#pkg_info -L /var/db/pkg/openvpn-2.1.4
    Information for openvpn-2.1.4:
    
    Files:
    /usr/local/man/man8/openvpn.8.gz
    /usr/local/sbin/openvpn
    
    ..
    ..
    /usr/local/share/doc/openvpn/sample-scripts/verify-cn
    /usr/local/etc/rc.d/openvpn
    
    foxi:(~)#
    
    pripadne cez ifconfig by si mal vidiet tun/tap interface hore (v zavislosti od configu; u mna tun)
    
    foxi:(~)#ifconfig tun0
    tun0: flags=8051<UP,POINTOPOINT,RUNNING,MULTICAST> metric 0 mtu 1500
            options=80000<LINKSTATE>
            inet6 fe80::xxx:xxxx:xxxx:xxxx%tun0 prefixlen 64 scopeid 0x8
            inet 192.168.253.1 --< 192.168.253.2 netmask 0xffffffff
            nd6 options=3<PERFORMNUD,ACCEPT_RTADV>
            Opened by PID 9682
    foxi:(~)#
    
    pripadne ist na to aj hrubou silou :)
    
    find / -type f -iname \*openvpn\* -exec ls -la {} \;
    
    a zistis, kde vsade sa nachadzaju subory co maju v nazve openvpn ..

    ty chces tu vpn-ku zmazat/zrusit ?

    30.12.2010 20:28 ježa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    1. rucne ji urcite nestartuji 2. tun0: tam je obdobně jako u tebe 3. openvpn je nainstalovana ve verzi 2.1.1_1 4. find mi nenasel nic, co by mi prislo podezreleho

    mazal jsem proto, ze jsem chtel zkusit, zda se to rozbehne (puvodne jsem smazal jen konfigurak pro vpn predesleho spravce, ale bylo to beze zmeny)
    30.12.2010 20:40 mato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    no ak nie je v /etc/rc.conf a po boote sa ti nastartuje, tak by som povedal, ze je nieco nestandardn-e nastavene .. pozri sa do /etc/rc.local, ci sa ti nespusta odtial; pripadne ci ho nespusta cron (?) ..

    ak som ta spravne pochopil, bezia ti tri instancie openvpn, ty chces jednu dat dole po byvalom kolegovi ? ifconfig ti ukaze, ktorym PID bezi, podla IP adresy by si mal byt schopny identfikovat tu "zlu" openvpn-ku .. cez find vies najst spatne binarku (matchnes ju s ps a ifconfig outputom)

    31.12.2010 12:19 ježa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    v /etc/rc.conf není (přikládám), /etc/rc.local vubec neexistuje v /etc/defaults/rc.conf neni o vpn ani zminka, v cronu se to nespouští. prostě netuším a docela mne to žere.

    font8x14="iso02-8x14"

    font8x16="iso02-8x16"

    font8x8="iso02-8x8"

    keyrate="fast"

    saver="blank"

    scrnmap="NO"

    hostname="host"

    ifconfig_alc0="inet 2.2.2.2 netmask 255.255.255.252"

    ifconfig_em0="inet 192.168.x.x netmask 255.255.255.0 polling"

    defaultrouter="2.2.2.3"

    gateway_enable="YES"

    pf_enable="YES"

    pf_rules="/etc/pf-x.conf"

    pflog_enable="YES"

    pflog_logfile="/var/log/pflog"

    sshd_enable="YES"

    named_enable="YES"

    dhcpd_enable="YES"

    dhcpd_ifaces="em0"

    bsnmpd_enable="YES"

    sendmail_enable="NONE"

    smartd_enable="YES"

    ntpd_enable="YES"

    samba_enable="YES"

    squid_enable="YES"

    pureftpd_enable="YES"
    31.12.2010 12:38 ježa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    tak vypadl mi poslední řádek z /etc/rc.conf a tam asi bude řešení. svscan_enabled="YES"

    teď už jenom najít, kde je nějaká konfigurace pro svscan.
    31.12.2010 14:06 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD - kde se bere OPENVPN
    Podívej se na všechny skripty
    /usr/local/etc/rc.d/*.sh
    všechny se spouští s parametrem "start", bez ohledu na obsah /etc/rc.conf.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.