Lazygit byl vydán ve verzi 0.62.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu o rozepsal o tom, kam se vyhledávání v jeho očích posledních 10 let posunulo, jaké má zkušenosti s AI vyhledáváním, proč na něm nechce záviset a jaké vyhledávací služby ho v poslední době zaujaly.
Wayland kompozitor Labwc byl vydán ve verzi 0.20.0. Labwc je inspirován správcem oken Openbox. Postavený je na wlroots.
AlmaLinux OS byl vydán ve verzích 9.8 s kódovým jménem Olive Jaguar a 10.2 s kódovým jménem Lavender Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání (9.8 a 10.2). Opraveny byly zranitelnosti Copy Fail (CVE-2026-31431), Dirty FRAG, Fragnesia (CVE-2026-46300), nginx Rift (CVE-2026-42945) a SSH Keysign Pwn (CVE-2026-46333).
Seznam.cz vykázal za rok 2025 tržby v celkové hodnotě 6,454 miliardy korun. Oproti roku 2024 nárůst o 3,68 %. Zisk před zdaněním oproti předcházejícímu roku poklesl, a to o 11,21 % na 1,330 miliardy korun. Vlastní velké jazykové modely SeLLMa najdou dnes uživatelé téměř na všech seznamáckých službách. Na všechny obsahové služby byla zavedena technologie text-to-speech, díky níž si mohou uživatelé přehrát články v audio verzi namluvené
… více »Vláda představila strategické digitalizační projekty. Roadmapa zahrnuje celkem 55 projektů napříč státní správou, z toho 22 prioritních projektů vycházejících přímo z programového prohlášení vlády a 33 projektů založených na platné legislativě. Portfolio pokrývá oblasti financí, zdravotnictví, digitální identity, dat, registrů, dopravy, krizového řízení, sociálních agend i kybernetické bezpečnosti.
Vyjádřeni Software Freedom Conservancy (SFC) k porušování licence AGPLv3 společností Bambu Lab v jejich softwaru Bambu Studio pro 3D tisk. Bambu Studio vychází z PrusaSliceru. Ten zase z Slic3ru. Spuštěn byl projekt baltobu, který kombinuje několik strategií pro řešení problému. SFC zastřeší vývoj svobodné náhrady proprietární knihovny libbambu_networking pomocí reverzního inženýrství a reimplementace, forku OrcaSliceru pro Bambu Lab tiskárny od Paweła Jarczaka a forku celého Bambu Studia pod názvem Viscose.
Správce souborů GNOME Commander (Wikipedie) byl přepsán do Rustu a vydán v nové verzi 2.0.0.
Sway (Wikipedie), dlaždicový (tiling) správce oken pro Wayland kompatibilní s i3, byl vydán ve verzi 1.12. Do vývoje se zapojilo 50 vývojářů. Přehled novinek na GitHubu. Sway 1.12 závisí na wlroots 0.20.0.
Papež Lev XIV. ve své první encyklice Magnifica Humanitas (Skvělé lidství), která se věnuje umělé inteligenci (AI), varoval před dezinformacemi, které AI manipulací s obsahem vytváří. Moc mají podle něj sociální sítě ovládané hrstkou soukromníků. Upozornil také roli digitálních platforem v obchodování s lidmi, které podle něj musí být uznáno jako současná forma otroctví. Papež se také poprvé omluvil za roli, kterou Vatikán sehrál při legitimizaci otroctví, a za to, že jej po staletí neodsoudil.
Dobrý den.
OpenIndiana standardně obsahuje firefox 3.6.8. V /opt/ mám ještě další verze firefoxu. Jak mohu docílit toho, aby každá verze firefoxu používala svůj vlastní soubor .profile (pluginy, atd.)a ne společný, a zároveň, aby měli společné záložky a společnou historii?
Děkuji. WASP.
Děkuji za odpověď.
Různá "udělátka" na to asi existují, ale já bych to raději udělal bez nich, pokud je to možné. Třeba nějakou ruční editací nějakého konf. souboru?
Mějte se. WASP
*.sqlite soubory*. Ale jestli chceš mít spuštěné obě verze současně, tak je to dost problém, s tím se Firefox asi nevyrovná a hrozí, že si budou ty dvě instance navzájem přepisovat data. V tom případě je lepší použít FirefoxSync.
*) pro jistotu zazálohovat
Děkuji za odpovědi.
Zřejmě to asi bez nejakého pluginu nepůjde.
Oddělené spouštění jsem vyřešil tak, že jsem nejprve spustil firefox -P a vytvořil jsem si nový profil 4b9.
Firefox 3.6.8 se mi teď spustí s profilem default a firefox 4b9 spustím takto: firefox -P 4b9 , takže se mi spustí s profilem 4b9.
Pak jsem chtěl vyřešit záložky a historii, tak jsem z adresáře profilu 4b9 udělal symlink na soubor places.sqlite v adresáři profilu default, ale bohužel to nefunguje. Firefox 4b9 sice přečte záložky a historii z verze 3.6.8, ale zpětně to nejde. Když verzí 4b9 přidám další záložku, tak verze 3.6.8 již soubor places.sqlite nepřečte, tento přejmenuje na places.sqlite.corrupt, a pak vytvoří nový prázdný soubor places.sqlite.
Takže asi "smolík".
Mějte se. Marek
Tiskni
Sdílej: