Britské herní studio Facepunch stojící za počítačovými hrami Garry's Mod a Rust uvolnilo svůj herní engine s&box (Wikipedie) jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Herní engine s&box je postavený nad proprietárním herním enginem Source 2 od společnosti Valve.
Vývoj programovacího jazyka Zig byl přesunut z GitHubu na Codeberg. Sponzoring na Every.
Stejně jako GNOME i KDE Plasma končí s X11. KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k výraznému zvýšení ochrany nezletilých na internetu, včetně zákazu vstupu na sociální sítě pro osoby mladší 16 let. Legislativně nezávazná zpráva, kterou dnes odsouhlasil Evropský parlament poměrem 493 hlasů pro ku 92 proti, kromě zavedení věkové hranice 16 let pro využívání sociálních sítí, platforem pro sdílení videí či společníků s umělou inteligencí (AI) vyzývá také k zákazu … více »
Doom v KiCadu nebo na osciloskopu? Žádný problém: KiDoom: Running DOOM on PCB Traces a ScopeDoom: DOOM on an Oscilloscope via Sound Card.
Po AlmaLinuxu byl v nové stabilní verzi 10.1 vydán také Rocky Linux. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source reimplementace počítačových her Tomb Raider I a Tomb Raider II spolu s dalšími vylepšeními a opravami chyb TRX byla vydána ve verzi 1.0. Jedná se o sloučení projektů / enginů TR1X a TR2X do jednoho TRX. Videoukázka na YouTube.
Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.
Software LibrePods osvobozuje bezdrátová sluchátka AirPods z ekosystému Applu. Exkluzivní funkce AirPods umožňuje využívat na Androidu a Linuxu. Díky zdokumentování proprietárního protokolu AAP (Apple Accessory Protocol).
Byl vydán AlmaLinux OS 10.1 s kódovým názvem Heliotrope Lion. S podporou Btrfs. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Ahoj,
mam x radku, ktere vypadaji asi takto
<app name="DIR/subdir/app" ear="DIR/subdir/app.sh" xml="DIR/subdir/app.xml"/>
potrebuji ve vystupu vypsat ze vsech radku pouze ta xml (jmena xml budou samozrejme ruzna), tzv.
xml="DIR/subdir/app.xml
muzete mi prosim poradit, nejak nejsem schopen dohledat 
Řešení dotazu:
omlouvam se, potrebuji vypsat pouze jmeno toho xml souboru, tudiz
DIR/subdir/app.xml
sed -re "s/^.*xml='([^']*)'.*\$/\\1/"
A pokud HP-UX sed neumí -r, tak si to za cvičení přepište na BRE.
echo '<app name="DIR/subdir/app" ear="DIR/subdir/app.sh" xml="DIR/subdir/app.xml"/>' | xpath -q -e '//@xml'Zbytek by měl jít doladit třeba grepem nebo sedem.
$ xpath -q -e "aplikace/app/@xml" aplikace.xml xml="DIR/subdir/app1.xml" xml="DIR/subdir/app2.xml" xml="DIR/subdir/app3.xml" xml="DIR/subdir/app4.xml"„aplikace“ v XPath dotazu je potřeba nahradit názvem kořenového elementu.
diky moc za rady, ale neslo by to jinak nez pres xpath? napriklad awk+sed? xpath nemam na jednom serveru nainstalovany a na druhem na nej nemam prava
Tiskni
Sdílej: