Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Zdravím,
jaký byste doporučili hypervizor?
Upřednostňuji bezpečnější řešení (a ze dvou bezpečných samozřejmě to, které je víc "lightweight")
Na něco jsem si už klikal, ale nejsem to úplně schopný zhodnotit...
Dík moc předem ☺
* pozn.: hypervizor buď poběží přímo na železe nebo tam samozřejmě může být nějaký základní OS (linux, freebsd, nevím ...), v kterém poběží hypervizor, ale aby ten OS šel co nejpohodlněji a nejrychleji osekat na lightweight. Totiž aby tam ten základní OS nepřekážel, byl svižný a _bezpečný_...
Dotaz: Hypervizor na desktop (guesty win a bsd)…a o kus níže čteme…
Je to marný. Je to marný. Je to marný. Můžeš tisíckrát říkat, že provozovat virtualizaci na notebooku je fakt nouzovka. Ne že by to nefungovalo, ale dlohodobě to přináší akorát opruz. A jak píše Max. Když už, tak ten virtualbox, kdy si ty virtuály nahazuješ, jen když je potřebuješ. Jenže stejně časem přijde na to, že to akorát zabírá místo na disku a je lepší mít ty virtuály někde na nějaké krabici ve špajzu (skutečném desktopu, s výkonným procákem, chlazením a dobrou konektivitou) a přistupovat na ně vzdáleně, než trápit notebooka.
- …
- hypervizor poběží místo systému na notebooku*
- notebook je aktuálně dell latitude, podpora pro hw virtualizaci tam samozřejmě je
- …
[...] cmdline="tvoje vychozi parametry pro start" [...] :tvoje_menu [...] --item --key e edit_cmdline Upravit parametry startu [...] :edit_cmdline echo -n Uprav si parametry startu: read ${cmdline} goto tvoje_menus (virt-manager/libvirt/kvm)/qemu zadne problematicke mlaceni s interni iPXE rom nevidim, pouzivam to skoro kazdej den
pokud máte dost paměti a SSD. Samozřejmě od toho nečekejte extra výkon. Použil bych k tomuto účelu kvm a virt-managerSouhlasím, ale pokud je dost RAM, tak to jde i s HDD, akorát bude delší boot guesta, ale mít guesty na SSD je samozřejmě lepší - rychlejší.
Pokud byste ale chtěl ve virtuálce na denní bází pracovat, tak bych to nedoporučoval.Nesouhlasím. Používal jsem Win7 jako guesta ve firmě několik let a bylo to pro mne mnohem lepší, protože jsem se mohl plynule přepínat mezi "osobním" Linuxem (hostOS) a "firemním" Win7 (guestOS). Takže je to hlavně o té ramce. 16GB by bylo ideální, ale dá se i s méně pokud by byl úsporný DE, např. XFCE.
Tiskni
Sdílej: