Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zdravím,
jaký byste doporučili hypervizor?
Upřednostňuji bezpečnější řešení (a ze dvou bezpečných samozřejmě to, které je víc "lightweight")
Na něco jsem si už klikal, ale nejsem to úplně schopný zhodnotit...
Dík moc předem ☺
* pozn.: hypervizor buď poběží přímo na železe nebo tam samozřejmě může být nějaký základní OS (linux, freebsd, nevím ...), v kterém poběží hypervizor, ale aby ten OS šel co nejpohodlněji a nejrychleji osekat na lightweight. Totiž aby tam ten základní OS nepřekážel, byl svižný a _bezpečný_...
Dotaz: Hypervizor na desktop (guesty win a bsd)…a o kus níže čteme…
Je to marný. Je to marný. Je to marný. Můžeš tisíckrát říkat, že provozovat virtualizaci na notebooku je fakt nouzovka. Ne že by to nefungovalo, ale dlohodobě to přináší akorát opruz. A jak píše Max. Když už, tak ten virtualbox, kdy si ty virtuály nahazuješ, jen když je potřebuješ. Jenže stejně časem přijde na to, že to akorát zabírá místo na disku a je lepší mít ty virtuály někde na nějaké krabici ve špajzu (skutečném desktopu, s výkonným procákem, chlazením a dobrou konektivitou) a přistupovat na ně vzdáleně, než trápit notebooka.
- …
- hypervizor poběží místo systému na notebooku*
- notebook je aktuálně dell latitude, podpora pro hw virtualizaci tam samozřejmě je
- …
[...] cmdline="tvoje vychozi parametry pro start" [...] :tvoje_menu [...] --item --key e edit_cmdline Upravit parametry startu [...] :edit_cmdline echo -n Uprav si parametry startu: read ${cmdline} goto tvoje_menus (virt-manager/libvirt/kvm)/qemu zadne problematicke mlaceni s interni iPXE rom nevidim, pouzivam to skoro kazdej den
pokud máte dost paměti a SSD. Samozřejmě od toho nečekejte extra výkon. Použil bych k tomuto účelu kvm a virt-managerSouhlasím, ale pokud je dost RAM, tak to jde i s HDD, akorát bude delší boot guesta, ale mít guesty na SSD je samozřejmě lepší - rychlejší.
Pokud byste ale chtěl ve virtuálce na denní bází pracovat, tak bych to nedoporučoval.Nesouhlasím. Používal jsem Win7 jako guesta ve firmě několik let a bylo to pro mne mnohem lepší, protože jsem se mohl plynule přepínat mezi "osobním" Linuxem (hostOS) a "firemním" Win7 (guestOS). Takže je to hlavně o té ramce. 16GB by bylo ideální, ale dá se i s méně pokud by byl úsporný DE, např. XFCE.
Tiskni
Sdílej: