Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Řešení dotazu:
jo je to tak hele :D ;D
Podle mě příspěvek od debian+ není řešením. Řešením je maximalizace viz.:
Poradíte mi někdo, co s tím?
nóóó já si teda jako myslim že si karel myslí žeto má rozbitý ale neni to žádná pravda jeto takle naschvál v tom toru udělaný :O ;D toru de asi jako vo anonimitu jako takovou nejenom vo maskování ip tak tam maj takový tyhlety věcičky navíc :D ;D
pokud karloj jakoby ale de jenom vo to obejít nějakou ip blokaci a je mu jedno žeho zkorelujou nóó tak de pustit obyč prohlížeč zkrs tor proxy. nejdřiv nainstalovat vobyč tor hele a pak nakonofigurovat třeba firefox hele aby to všecko jakoby lítalo zkrs tu torovou proxy a nepoužívat tor browser. si ale jako myslim že karel chce používat tor browser i s těma proužkama :D :D ;D ;D
Já vím, že to tak má Tor záměrně. Při pár prvních maximalizacích Tor upozorňuje, že při maximalizaci pak lze identifikovat rozlišení/velikost displeje. Říkám si ale, k čemu to skrývat? Já mám např. 27" monitor s rozlišením 1920x1080. Kolik milionů takových monitorů asi existuje? K čemu někomu bude, že zjistí velikost a rozlišení mého monitoru, když nebude znát IP? K čemu mu ty informace o mém monitoru budou?
jako pozor tam nejde jenom vo rozlišení monidoru/displaye :O :O třeba z javascriptovýho obětku window.screen hele de vytáhnout kromě vobyč rozlišení monitoru taky dostupný rozlišení vokna prohlížeče jakože to normální rozlišení mínus velikosti různejch těch gui vychytávek naploše co jakoby vovlivňujou velikost vokýnka když ho maximalizuješ + pozice na vobrazovce. a taky z toho de vytáhnout barevná hloubka jakože kolik bitů má jedna barvička :O :O :/ :/
nóó a k čemu to jakoby někomu mohlo bejt dobrý když nezná ip?? nprávěže k tomu že takle ji nepotřebuje vždycky znát a propojí tvou identitu z víc různejch míst právě fingerprintingem prohlížeče nóó a třeba v nějakým eshopu uvedeš svý pravý méno a adresu a voni si tě pak porovnáváním mužou najít teoreticky :O :/ taky různejm reklamním šmírákům stačí jenom vědět že ty seš jakože fakt ty a ani je pravá identita nezajímá. de jim jenom vo to že tohleto a tohlenco je furt jakoby ten samej člověk :/ ;D
zkus si třeba jako v prohlížeči votevřít javascriptovou konzoli a napsat do ni window.screen coti to jakoby vypiše s různejma monitorama a počítačema nedo dokonce jenom jinejma distrama s jinejma desktopovýma prostředímama na stejným stroječku :O ;D
Už jsem si všiml, že s Torem umíš. Napiš prosím o jeho používání blog - jak to funguje, příklady, vychytávky atp. Co říkáš? Nebo do učebnice?
nóó zas tak dobře mu teda asi jako zase nerozumim abych radila druhejm si myslim :O ;D
napišu tam něco blbě a eště někoho pošlu do kriminálku :O :O :/ :/
Jestli někdo na netu dělá něco, co je hodno trestání, tak ať potrestán je. Nešlo mi o návod, jak tajně dělat zlo. Šlo mi o to, jak to funguje a nějaké informace kolem toho. Třeba viz. výše to tvé vysvětlení s velikostí okna atd. Asi o tom nevíš úplně vše, ale asi o tom víš mnohem více, než většina běžných lidí. Byl by to přínos a já osobně bych to velmi uvítal. Velmi se za to přimlouvám :O :O :D :D
jako už sem to sem jednou psala hele :O ;D
a čim divnější/upravenější desktopový prostředí máš tim seš jakoby ztotožnitelnější pro ně :O :/
window.screen
).
Podle mě ti uniká pointa TORu. Uživatelé TORu se dají rozdělit do následujících skupin:Ne neutíká, pro 1. bod, obejít IP adresu, včetně blokace, o nic jiného mi nejde. IP adresa blokována být nemusí ale obsah v jiné než US může být odlišný. Nelegální sw nestahuju a nelegální věci nesdílím.
Když Tor maximalizuji, tak ten pruh zmizí.
Pokud tím myslíte "Zobrazit okno v režimu celé obrazovky (F11)" tak mně ten pruh bohužel nezmizí.....Když Tor maximalizuji, tak ten pruh zmizí.
Ne, myslel jsem kliknout v pravém horním rohu na čtvereček. Funguje mi to tak ale pouze když mám nastaveno "skrývat panel automaticky" (hlavní panel dole). Takže dole není vidět panel a ani ten šedý pruh. Po stranách ale pruhy jsou. Pokud nastavím, aby byl panel zobrazen vždy, tak je ten pruh dole vidět i při maximalizaci. A pokud mám nastaveno, aby se panel skrýval a při maximalizovaném Toru stisknu F11, tak se ten šedý pruh objeví. Takhle mi to alespoň funguje v Mintu 20 Cinnamon.
jakou máš verzi?? jeto 9.5.* ?? :O :O
se tady dá zaregistrovat jenom s dočasným mailem a pak nemušíš vyplňovat captchu i když sem jakoby deš zkrs tor :D ;D
Tiskni
Sdílej: