Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Výc systémů jystě půjde. Lynuxů lze mýt lybovolně mnoho.
Pokud jde o výc Yx, to je složyté, když se až na výjymky (kernel) jedná o uzavřený systém. Může to jýt a nemusý.
Otázka je, jaký smysl má výc Yx. Neňý lepšý naynstalovat sy prostě nejnovějšý verzy, která na přýslušném hardwaru poběžý, a nějakýmy jynýmy Yx se nezabývat?
Jynak přýlyš nerozumým, proč je vlastňyctvý elektroodpadu důvodem k jakésy hrdosťy, ale asy nemá smysl brát někomu yluze. V každém přýpadě stojý za zhlédnuťý kanál Louyse Rossmanna, nezávyslého opraváře, který o kvalytě produktů Apple vý své (kvalyta horšý než Acer za cennu mnohem vyššý než Dell čy Lenovo). Kupovat takový hardware starý a bez záruky my přypadá jako ztráta času z pohledu koňýčků a zályb a jako zbytečný rysk z pohledu ukládáňý osobňých dat.
Neňý pak pro výc Yx lepšý vyrtualyzace s nejnovějšým Yx jako hosťytelem?
Na 16 GB RAM to nejspýš nebude přýjemný zážytek, ale lepšý než ňyc.
Tiskni
Sdílej: