Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Dobry den, doufam, ze jsem spravne pochopil, co mate na mysli. Pokud ano, tak se podivejte na man 8 periodic a man 5 periodic.conf. Periodic je volan z cronu a volanim prislusnych skriptu zajistuje pravidelnou udrzbu a analyzu logu. V periodic.confu je pak mozne specifikovat, jake kontroly se maji spoustet a co delat s vystupem (ukladat do souboru, posilat mailem na specifikovane adresy), ktery jde defaultne na standardni vystup, kde ho chytne cron a posle na mail uzivatele, ktery jej spustil (coz je root, jehoz adresa se mi nejsnadneji meni v /etc/aliases). Co se tyka nastaveni priority, to bych asi resil az na strane MUA (treba mozilla umi krasne obarvovat hlavicky v seznamu mailu
.
Take si nejsem moc jisty, ze z toho uzivatele linuxu budou neco mit, asi bude zalezet na jednotlivych distribucich, jak toto resi. RedHat napriklad na neco podobneho pozuiva logwatch.
Tomaspostmaster: root root: pepaa vsecko se preposila uzivateli 'pepa' misto rootovi.
daemon: root bin: root sys: root sync: root games: root man: root lp: root mail: root news: root ...spousta dalsich
man 5 crontab
... If MAILTO is defined but empty (MAILTO=""), no mail will be sent. ...
Podotýkám, že se to týka Vixie cron-u.
Tiskni
Sdílej: