abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:00 | IT novinky

    Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 11:55 | Zajímavý software

    Software LibrePods osvobozuje bezdrátová sluchátka AirPods z ekosystému Applu. Exkluzivní funkce AirPods umožňuje využívat na Androidu a Linuxu. Díky zdokumentování proprietárního protokolu AAP (Apple Accessory Protocol).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byl vydán AlmaLinux OS 10.1 s kódovým názvem Heliotrope Lion. S podporou Btrfs. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Komunita

    Placená služba prohledávání zprostředkovatelů dat a automatického odstraňování uniklých osobních údajů Mozilla Monitor Plus bude 17. prosince ukončena. Bezplatná monitorovací služba Mozilla Monitor bude i nadále poskytovat okamžitá upozornění a podrobné pokyny k omezení rizik úniku dat. Služba Mozilla Monitor Plus byla představena v únoru loňského roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | Nová verze

    Waydroid (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové verzi 1.6.0. Waydroid umožňuje spouštět aplikace pro Android na běžných linuxových distribucích. Běhové prostředí vychází z LineageOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | Nová verze

    Příspěvek na blogu Raspberry Pi představuje novou kompletně přepracovanou verzi 2.0 aplikace Raspberry Pi Imager (YouTube) pro stažení, nakonfigurování a zapsání obrazu operačního systému pro Raspberry Pi na SD kartu. Z novinek lze vypíchnout volitelnou konfiguraci Raspberry Pi Connect.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:22 | Nová verze

    Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 8.00. Přináší podporu nejnovějších procesorů Intel a AMD nebo také tmavý režim.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Programovací jazyk Racket (Wikipedie), tj. jazyk z rodiny jazyků Lisp a potomek jazyka Scheme, byl vydán v nové major verzi 9.0. Hlavní novinku jsou paralelní vlákna (Parallel Threads).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:11 | Komunita

    Před šesti týdny bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Minulý týden byly na stránkách Arduina aktualizovány podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů. Objevily se obavy, že by otevřená povaha Arduina mohla být ohrožena. Arduino ubezpečuje, že se nic nemění a například omezení reverzního inženýrství v podmínkách používání se týká pouze SaaS cloudové aplikace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.11. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Knihovna libpng, tj. oficiální referenční knihovna grafického formátu PNG (Portable Network Graphics), byla vydána ve verzi 1.6.51. Opraveny jsou 4 bezpečnostní chyby obsaženy ve verzích 1.6.0 (vydána 14. února 2013) až 1.6.50. Nejvážnější z chyb CVE-2025-65018 může vést ke spuštění libovolného kódu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (46%)
     (19%)
     (18%)
     (22%)
     (15%)
     (23%)
     (16%)
     (17%)
    Celkem 398 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Instalace Solarisu 10 na x86 - rady

    4.3.2005 06:07 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Instalace Solarisu 10 na x86 - rady
    Přečteno: 287×

    Dnes 3.3.2005 je tomu zhruba měsíc co byla vydána nová verze Solarisu 10. Verze o níž se mnoho mluví a proto ji možná budete chtít vyzkoušet i vy. Proto jsem na rootu založil thread Instalace Solarisu 10 na x86 - rady


    Testování Solarisu 10 zdar
    Ing Kutina Rudolf

    Odpovědi

    4.3.2005 07:17 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Solarisu 10 na x86 - rady
    Pane, proc davate tutez zpravu, kam se da? Nejdrive jako zpravicku, coz jsme vam zamitli s tim, ze je to vhodnejsi do blogu. To jste udelal. Ted jste to placl i do diskusniho fora.

    Pripominam, ze smyslem diskusniho fora neni budovat rozcestnik po zajimavych strankach, co pokec na libovolne tema. Forum je urceno vyhradne k reseni problemu dle danych temat. Vas dotaz neni dotaz. Je to oznameni. Nepta se na reseni zadneho problemu. Proste tady nepatri.

    Beru to stejne, jako kdyz se tu nekdo snazil organizovat bojkot CDMA. Nebo kdyz tu ti cvoci vesmirni jestirci brojili proti cipove totalite. Nebo kdyz se tu vcera nekdo ptal, proc mu nefunguje USB flash disk pod Windows 98.

    V zajmu zachovani informacni hodnoty diskusniho fora je nutne odstranovat takovyto "plevel", nebo by se mohlo stat, ze tu jednou prevazi a stane se beznym. Neberte to osobne, ale ja jsem pro smazani tohoto "dotazu".
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    4.3.2005 17:52 natiku | skóre: 26 | blog: natiku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Solarisu 10 na x86 - rady
    Neberu to osobne, do diskuze jsem ji dal na zaklade odproru nekterych vasich ctenaru k rootu, viz blog :-)
    Rudolf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.