Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Na základě diskuse o dokumentacích mne napadlo, že by bylo fajn, kdyby tady existovala nějaká wiki stránka (respektive sekce á la Software), na níž by byl přehled různých (open-source nebo linuxových ^_^) knihoven/API s odkazy na tutoriály, dokumentaci a s velice krátkým popiskem.
Představoval bych si to jako rozbalovací strom sekcí jako rozcestník v sekci Software a v každé sekci by byla tabulka (tedy ne zvláštní podstránky):
knihovna X odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis knihovna Y odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis knihovna Z odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis
Má to vůbec smysl? Pokud ano, kam s tím? Do nějaké skupiny?
Řešení dotazu:
Jde tedy o rozcestnik po dokumentaci, ne mirror? A ma to byt jen pro API nebo cokoliv? Co treba dokumentace pro mysql, openoffice, firefox? Ma to mit RSS?
Rozcestník klidně, ale indexovat cizí dokumentaci? Do toho bych se raději nepouštěl, to je velký cíl. A těžko říci, zda bychom přinesli něco navíc, kvůli čemu by návštěvníci chodili k nám a ne na domovské stránky či google.
Bezva, rad poradim pri implementaci.
Tiskni
Sdílej: