GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Na základě diskuse o dokumentacích mne napadlo, že by bylo fajn, kdyby tady existovala nějaká wiki stránka (respektive sekce á la Software), na níž by byl přehled různých (open-source nebo linuxových ^_^) knihoven/API s odkazy na tutoriály, dokumentaci a s velice krátkým popiskem.
Představoval bych si to jako rozbalovací strom sekcí jako rozcestník v sekci Software a v každé sekci by byla tabulka (tedy ne zvláštní podstránky):
knihovna X odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis knihovna Y odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis knihovna Z odkaz na web odkaz na dokumentaci odkaz na tutoriál stručný popis
Má to vůbec smysl? Pokud ano, kam s tím? Do nějaké skupiny?
Řešení dotazu:
Jde tedy o rozcestnik po dokumentaci, ne mirror? A ma to byt jen pro API nebo cokoliv? Co treba dokumentace pro mysql, openoffice, firefox? Ma to mit RSS?
Rozcestník klidně, ale indexovat cizí dokumentaci? Do toho bych se raději nepouštěl, to je velký cíl. A těžko říci, zda bychom přinesli něco navíc, kvůli čemu by návštěvníci chodili k nám a ne na domovské stránky či google.
Bezva, rad poradim pri implementaci.
Tiskni Sdílej: