abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    dnes 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Bezpečnostní upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Pozvánky

    Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní

    … více »
    alian | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.58 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Josephine Pfeiffer. Vypíchnout lze možnost nmtui zobrazit nastavení Wi-Fi jako QR kód nebo podporu CLAT (464XLAT) a tunelů GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2202 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: shaper system

    19.12.2005 10:01 Evka | skóre: 13 | Ostrava
    shaper system
    Přečteno: 362×
    Ahoj,
    dal jsem se do hledani relaticne dokanelo shaper systemu, tedy programu, ktery zvladne ovladat i zena nejlepe ta moje, pozadavkem je tedy jednoduchost pripadne moznost to scela ovladat z www prostredi, bylo by fajn kdyby byla moznost nastavit obecne kvoty typu priortizovani www ssh etc. a treba zaroven strop na sracky typu dc++, a samozdrejme pak jednotlive kvoty na zlobive klienty, proste a jednoduse s toho dostat co nejvic.
    Klasickou odpovedi kterou bych si dal na moji otazku zajdi na google, ale tam uz jsem byl a odzkousel od promethea pres vseliake mrsice jadra a skoncil tady.
    Verim ze nejlepsi je to napsat sam ale to je pro me casove neunosny stav. Mate jiz neco aplikovane u vas a jste spokojeni poradte. Dekuji
    Use windowsXP or better!! I use Kubuntu.

    Odpovědi

    28.12.2005 21:22 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Nasel jsi neco zajimaveho? :)
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    28.12.2005 22:56 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    shapecfg     - Bandwidth limiter for virtual network interfaces
    shaper       - Traffic shaper init script (cbq.init) for Linux
    shaperd      - A user-mode traffic shaper for tcp-ip networks
    wondershaper - Easy to use traffic shaping script
    trickle      - user-space bandwidth shaper
    shaper       - Traffic shaper init script (cbq.init) for Linux
    
    28.12.2005 23:40 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    ano mám, ano dalo to dost práce, ano je to víc utilit provázaných dohoromady, a na závěr ne nepodělím se.
    28.12.2005 23:59 _radek | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Ani se mi nechce verit, ze to napsala stejna osoba jako toto
    29.12.2005 00:06 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Víš, poradit s čímkoli je jedna věc, ale sedět nejednu noc (no spíš desítky nocí) u počítače a smolit vlastní spravedlivý systém síti přímo na míru je věc druhá.

    A takové akce typu "chci aby to bylo přes web, chci aby to umělo to a ono" a přitom nehnout prstem moc neberu. Proto taková "hnusná" odpověď z mé strany. Prostě konkrétní odpověď na konkrétní otázku.

    Jinak na svém webu mám vystavené ukázky pár konfiguračních souborů. Už jsem tu na ně odkaz poskytoval mnohokrát. Stačí hledat. Ale hotové řešení, to se nezlob, to by chtěl každý.
    29.12.2005 00:23 _radek | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system

    Nezlob se ale

    Mate jiz neco aplikovane u vas a jste spokojeni poradte. Dekuji
    mi prece jen pripada spise jako: poradte z ceho to poskladat aby to fungovalo a ne jen: udelejte vse za mne jsem lempl

    Ale chapu, dobrou noc...

    29.12.2005 00:25 Stanislav Petr | skóre: 27 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    To klidne poradim. Na sitovy vrstve: tc + iptables. Co se tyka uzivatelskeho rozhrani, tak to uz musite vedet sam, co Vam bude vyhovovat.
    No jo... Co bych cekal od systemu, kterej se vypina tlacitkem start... http://glux.org
    29.12.2005 00:13 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Ještě dotatek, pokud bude chtít tazatel poradit s HTB, CBQ, markováním paketů nebo nějakým konkrétním provázáním jednotlivých věcí, tak není problém. Hotové řešení problém je.

    Jinak vím i o lidech co vyvinuli systém založený na linuxu, který tohle všechno umí. Není to zadarmo ale taky to není hrůza peněz, zvlášť pro síť jako je v OV si myslím.
    29.12.2005 00:23 Stanislav Petr | skóre: 27 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Nevim co je na tom divnyho. Takovej system mame take napsanej, a urcite ho neuvolnim - je to nas naskok pred konkurenci, kterej me stal vic nez tisic hodin prace... A to jsou proste veci, ktery pokud jsou "vlastneny" firmou zustanou uzavreny a verejne nedostupny. Jedna vec je sice nadseni pro GNU, ale toho se clovek nenaji.
    No jo... Co bych cekal od systemu, kterej se vypina tlacitkem start... http://glux.org
    29.12.2005 00:31 _radek | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Divnyho nic, Vase postoje chapu, jen mne skutecne zarazilo, ze clovek, ktery napise takovy zapis do blogu, povazuje za nutne/vhodne napsat takovou hustou odpoved bez sebemensi informacni hodnoty.
    29.12.2005 10:17 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: shaper system
    Informační hodnoty jsou tu http://zlin.ath.cx/~petr/linux/ ale abych mu to dal naservírované až pod nos tak to ne. A pokud jsem dobře četl tak nemá čas cokoli sám psat. Z toho vyplývá že asi chce hotové řešení. Hotové řešení neexistuje. Každý si ho píše na míru svým potřebám.

    Co se týká mého blogu. Děkoval jsem lidem toho typu co se starají o portál, co sem chodí nějakou dobu a co mají v profilu více odpovědí jak otázek. Pak je tu druhý typ uživatelů co sem chodí, jen zjišťují informace a pak na tom někde vydělávají, ale aby se sem přišli poradit těm co neví to už ne.

    Ještě furt se divíš mému postoji? A chceš vidět co mě dojímá poslední dobou nejvíc? Krádeže, nikdo se neptá, převezme a ani se neobtěžuje to upravit.

    http://www.krakat.net/view.php?cisloclanku=2005032601 http://zlin.ath.cx/celanovinka.php?idclanku=47

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.