Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
danou skladbu nemůže najítSbírka prohledána a aktualizována
např. se nepodařilo namountovat ntfs oddílHudba je na ROOT oddílu
soubory nejsou přístupné ke čtení (např. práva)Práva jsou nastavene
chmod 777 -R ~/music
Jednou z možností ověření je zkusit zda je přehraje nějaký jiný přehrávač - např. mplayer, totem či něco jiného.Mplayer - funguje, VLC - funguje
no ja som ta pochopil dobre. Ale ide o to, ze ja mam 5 roznych prehravacov a kazdy mi bezi na inom zvukovom serveri, resp. na inych prehravacich backendoch. A kazdy z nich moze byt nastaveny resp. zkompilovany s podporou roznych kodekov. A kedze mp3 subory maju 3 rozne verzie specifikacie, kazdy kodek moze prehravat nieco ine. Napr. v OpenSuse Amarok neprehrava mp3 kvoli tomu, ze xine vobec prehravanie mp3 nepodporuje vo vychodzom nastaveni.
Tym dotazom som chcel zistit, ci ti prehravace nepouzivaju iny backend resp. aby si sa pohral s nastaveniami amaroku. Ak sa jedna o chybu v kodovani, niekedy pomoze nechat program, aby si nacital cestu k suborom odznova (aj ked predpokladam, ze to si uz urobil). Dalsou radou je vyskusat prekodovat nazvy tych zloziek (resp. suborov), ktore mas po ceste k tymto suborom. Aj ked moje skusenosti s prechodom k inemu kodovaniu su skor v tom, ze maximalne ti zobrazi "divne" znaky ako prestane uplne prehravat. Jedinou moznostou je, ze v nazve je nejaky znak, ktory sa prelozi ako lomitko a vznikne tak neexistujuci priecinok.
Poslednou radou, pokial ti nic nepomoze, by mohlo byt vyskusat Clementine namiesto Amaroku.
Tiskni
Sdílej: