abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: VNC GDM FreeBSD

    3.11.2006 22:33 krahujec
    VNC GDM FreeBSD
    Přečteno: 486×
    Ahoj,

    mam problem s pripojenim ze sveho FreeBSD 6.1 na jiny pocitac, kde tez bezi FreeBSD 6.1. Pro pripojeni na vzdaleny desktop pouzivam tightvnc-1.2.9_1, ktere je nainstalovano na obou strojich. Pripojeni provadim skrze SSH tunel. Po zadani prikazu se me PC pripoji, ale zustane na mrtvem bode, viz. chyba nize.

    [jika@zble ~]$ssh -C -L5901:localhost:5901 jika@IP_adresa_vzdaleneho_stroje Xvnc :1 -query localhost -once -localhost
    Password:
    03/11/06 22:13:42 Xvnc version 3.3.tight1.2.9
    03/11/06 22:13:42 Copyright (C) 1999 AT&T Laboratories Cambridge.
    03/11/06 22:13:42 Copyright (C) 2000-2002 Constantin Kaplinsky.
    03/11/06 22:13:42 All Rights Reserved.
    03/11/06 22:13:42 See http://www.uk.research.att.com/vnc for information on VNC
    03/11/06 22:13:42 See http://www.tightvnc.com for TightVNC-specific information
    03/11/06 22:13:42 Desktop name 'x11' (IP_adresa_vzdaleneho_stroje:1)
    03/11/06 22:13:42 Protocol version supported 3.3
    03/11/06 22:13:42 Listening for VNC connections on TCP port 5901

    V tomto stavu mi zustane viset aterm. Po urcite chvili se objevi tato hlaska (asi tak 2-4 minuty): XDM: too many retransmissions. Pak uz se nic nedeje, jen to visi. Docela nechapu odezvu od programu XDM kdyz je tam nainstalovano GDM....?

    dekuji za pomoc,
    jindra

    PS: inspiraci jsem cerpal z: http://www.chovancik.cz/


    Odpovědi

    3.11.2006 22:44 krahujec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Jeste jen doplnim, ze na vzdalenem pocitaci mi ps -A ukazuje tohle:

     4459  ??  Is     0:00.00 sh -c Xvnc :1 -query localhost -once -localhost
     4460  ??  I      0:00.02 Xvnc :1 -query localhost -once -localhost
    4.11.2006 00:45 krahujec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Hmmm, fakt jsem blbej, poradne jsem si to neprecet a zmatkuju, pardon. Kazdopadne problem je aktualni, akorat trochu jiny.

    v momente, kdy vytvorim SSH tunel: ssh -C -L 5901:localhost:5901 ipstroje, a pak z druhe konzole spustim prikaz: vncviewer ipstroje:5901 tak mi to hlasi:

    [jika@zble ~]$ vncviewer localhost:5901
    vncviewer: ConnectToTcpAddr: connect: Connection refused
    Unable to connect to VNC server

    co delam spatne? No, nejlepe se to stejne clovek vsechno nauci, kdyz to nevzdava :) kdyz si ty sve koniny opravi sam. Jdu tedy hledat dale s velkou nadeji, ze najdu to co hledam.
    4.11.2006 01:59 dizz | skóre: 21 | blog: Dizzyho_Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Nevim v cem je problem ale nebylo by lepsi se na VNC vykaslat a pouzit "normalni" propojeni pomoci samotnych Xek?
    Chuck Norris dohral GNU/Linux... a dvakrat!
    4.11.2006 11:24 krahujec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Na ten pocitac se budou pripojovat i z windows. Tudiz potrebuji multiplatformni program.
    4.11.2006 13:09 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    omlouvám se, ale vždycky jsem si to chtěl zkusit napsat :) RTFM :) man vncviewer a ten vám napoví :)
    vncviewer [options] [host][:display]
    vncviewer [options] [host][::port]
    vncviewer [options] -listen [display]
    takže by jsem nahradil váš zápis tímto: vncviewer ipstroje::5901 a nebo vncviewer ipstroje:1. Ted už jede co :)
    7.11.2006 00:04 krahujec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Dekuji za radu, a za RTFM se neomlouvejte :). Nicmene ani po Vasi rade se mi nedari pripojit. Na druhe strane mi to hazi tuto chybu:

    channel 3: open failed: administratively prohibited: open failed

    SSH pripojeni/tunel vytvarim takto:
    ssh -C -L 5901:localhost:5901 vzdalenepc (zkousel jsem take 5901:127.0.0.1:5900, a opravdu ruzne dalsi mozne a nemozne varianty), po te zadam heslo, a bez problemu se pripojim.

    Z druheho shallu zadam prikaz:
    vncviewer localhost:1 (zkousel jsem take: vncviewer 127.0.0.1:1 nebo vncviewer localhost::5901, localhost::5900, vzdalenaip::port...opet jem zkousel mozne i nemozne varianty)

    Na vzdalenem PC jsem koukal na log (/var/log/auth.log), kde byla tato hlaska:

    Nov 6 23:36:38 jmenopc sshd[656]: error: connect_to 127.0.0.1 port 5900: Connection refused
    Nov 6 23:36:38 jmenopc sshd[656]: error: connect_to 127.0.0.1 port 5900: failed.

    nebo
    Nov 6 23:17:39 krahujec sshd[581]: error: connect_to 127.0.0.1 port 5901: Connection refused
    Nov 6 23:17:39 krahujec sshd[581]: error: connect_to localhost port 5901: failed.


    Prohlizel jsem uz spoustu konferenci, ale uz mi pomalu dochazi napady a energie. Dekuji za jakoukoliv radu.


    9.11.2006 18:59 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Nejprve bych ověřil na vzdálenám PC, zda se opravdu ten port 5901 otevřel a zkusil by jsem vncvierwer vzdalenypc:1. Kdyby to prošlo, tak to tunelování.. ssh -C -L 5901:localhost:5901 vzdalenepc... takhle by to mělo jít.

    A na závěr, když předchozí bude fungovat... vncviewer localhost:1
    11.11.2006 11:55 krahujec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Do VPNky se mi zatim moc nechce, pri pomysleni co musim zvladnout s hloupym VNC skrze SSH. Ted jsem v tehle fazi :)

    ssh -p 100 -C -L 5500:localhost:5900 vzdalenepc Xvnc :1

    vncviewer vzdalenepc::5901

    Vyskoci okno TightVNC, je sede a nic tam neni, jen Xkovy kurzor. Hledam, zkousim, cenicham dale.
    20.1.2007 17:31 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    Tak nevím, jestli jste to již nevyřešil, ale ta šedá plocha je normálí stačí nastavit v ~/.vnc/xstartup, který správce oken se má spustit hned po startu...

    VPNky se nebojte, je to snas snažší než udělat SSH tunel :)
    9.11.2006 19:10 jiri.b | skóre: 30 | blog: jirib
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VNC GDM FreeBSD
    podle me tunnelovani pres ssh je uz trochu dead... proc si neudelas vpnku pres ssh? od 4.3 to umi Tunnel a tun rozhrani stejne jako openvpn, aspon se nemusis s*at s porty :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.