Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dobry den, cela nase spolecnost (cca 20 desktopu) byla zmigrovana na linux a v soucasne dobe nam zbyva jedinny pocitac s windows XP kvuli software zakoupenym u Vasi spolecnosti. Chtel bych se informovat, zdali planujete vyvijet Danovou evidenci pro Linux a ma tak smysl zustat u Vaseho software i pristi rok, ci mame rovnou migrovat k jine spolecnosti. V pripade, ze neminite nativne vyvijet software pro Linux, zajima mne Vas vztah a pripadna podpora zakazniku provozujicich Vas software pod Wine. Dale jsem na Vasich strankach zjistil, ze mate v nabidce podvojne ucto Klient-server, ale nikde jsem se nedozvedel, zdali existuje klient i pro platformu Linux a zdali je mozny prevod dat do teto verze z Danove evidence. Dekuji predem za odpovedi a jsem s pozdravem Bc. Michal XXX
Dobrý den, dle informací od programátorů momentálně nepřipravujeme software výhradně pod Linuxem, ale nevylučujeme použití Daňové evidence pomocí nějaké emulace - sami ale podobné testování neprovádíme. Co se týče MRP K/S - zde může být na Linuxu serverová část, bohužel nikoliv klientské stanice. S pozdravem Milan Kříž
Takze nadale jen QEMU a v nem XP... :( Nutno dodat, ze odpovedeli snad do 4 hodin. Mozna by pomohlo trochu je hromadne postouchnout - to jejich ucto totiz patri k jednem z nejlepsich co jsou na trhu.
Tiskni
Sdílej: