abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Vypálení .vob na DVD (bylo: DVD mplayer)

    19.1.2007 16:52 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Vypálení .vob na DVD (bylo: DVD mplayer)
    Přečteno: 2051×
    Tak nevim. Ripnul jsem DVD prez MPlayer -dumpstream. Vznikl mi xxxx.vob a nevi nekdo jak ho nejrychleji dostat zpet na DVD jako DVD ??
    nebo jsem ripnul primo mencoderem audio a video do xxxxx.avi a ten sam problem.
    Nejakej program, kterej nebude nic konvertovat , ale primo udela ifo a voby atd.
    dvdauthor na prvni variantu rika, ze ma moc stop a na druhe neudela nic :/ .
    kopie celeho DVD samozrejme nejde. takze se dd if of neda pouzit.

    Odpovědi

    19.1.2007 17:02 retkarach
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    na ulozenie DVD skvele sluzi programik dvdbackup a na palenie zasa growisofs, ktory je sucastou dvd+rw-tools. to je hadam najrycheljsia cesta ku kopirovaniu DVD ..
    19.1.2007 17:11 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    no to je prave problem. na dekodovani mi staci mplayer. pro dvdbackup nemam css
    20.1.2007 11:31 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Na kopirovani DVD pouzivam program dd:

    dd if=/dev/cdrom of=obraz.iso

    a obraz jde vypalit v podstate v cemkoliv. Navic pokud zrovna nemam volna media, tak jde prehrat i primo tento obraz:

    mplayer dvd:// -dvd-device obraz.iso
    20.1.2007 11:34 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Jeste jsem zapomel dodat, ze dd pouzit lze i na chranene DVD. Ve vetsine pripadu staci jen pustit ten film pomoci mplayeru a zaroven s tim pustit i dd. Jiz jsem o tom psal v blogu.
    20.1.2007 15:00 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    ee, nefunguje.
    jakmile se dd dostane k "chybe" tak mplayer spadne.
    copak neni nejakej jednoduchej postup na udelani dvd z VOBu , co udela mplayer pri dumpstreemu ??
    20.1.2007 15:03 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Hmm... me se tedy jeste nestalo, aby mi nejake DVD neslo takto zkopirovat. Vzdy pustim mplayer, stopnu prehravani a zapnu dd. A na konci mam funkcni obraz. Vami popisovany pad mplayeru je pokazde nebo jen u jednoho konkretniho media?
    20.1.2007 15:27 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    mam jen jedno.
    takhle jsem to praktikoval kdysi na windows.
    pustlil jsem windvd a pak nasledne zgraboval.
    pak zmenily nejaky veci a uz to nejde.
    kamos si koupil originalku a chtel si to zazalohovat. Shrink se mu nechytal.
    Ja to dostanu do PC , ripnu si i video i audio. Takze potrebuju jen udelat DVD z nekolika streamu.
    Nevim jak by se tvaril stolni DVD prehravac , kdyby nasel na DVD jen jeden VOB :/ . MOzna by jel. Nezkousel jsem to.
    Ale rozhodne tudy cesta nevede.
    20.1.2007 15:34 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Práve som tú fintu testoval. Spustil som mplayer dvd:// a samozrejme to nefungovalo (presne podľa očakávania). Ale, kedže pri tom filme musím spustiť mplayer dvd://34 aby sa film prehrával, tak som mplayer spustil takto dal pauzu a všetko fungovalo. Veľmi pekná finta :)
    20.1.2007 15:47 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    mplayer dvd://34 myslis Track xx ??
    20.1.2007 15:51 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Musíš nájsť také číslo, kedy bude mplayer prehrávať film (na tom disku, čo som skúšal je 1 iba nejaké logo a film je až 34).
    20.1.2007 15:54 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    jj, takze Track , plati to co jsem psal dole.
    20.1.2007 15:53 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    jestli to je css tak to asi pujde, ale pokud je to navigator tak nevim. Zkousim a nejde :/
    20.1.2007 15:56 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Môžem vedieť, čo je to navigator. (v dvd sa veľmi neorientujem)
    20.1.2007 16:07 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    nejaka nova technologie zabespeceni. Proste nejak do DVD zadali, kde je po disku co rozhazeno. A navigator to najde a predava prohlizeci. Funguje to , ale i na starsich softw. prehravacich Power DVD , WinDVD. Ale jelikoz to neni css , tak si s tim programy typu shrink neporadi. Protoze kopiruji primym pristupen na disk a s css. Proto to asi jako dumpstream jde, ale jako dd ne.
    Je to velice laicky receno. Ber me s rezervou , ale takto to zhruba je.
    20.1.2007 16:39 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    jeste pro legraci dodam vypis:
    [Info]  Disk free: 12034 MB
    [Info]  Vobs size: 74616 MB
    
    VOB na 74GB :) toto ukaze vobcopy
    20.1.2007 16:49 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Máš nainštalované libdvdcss (vobcopy používa knižnicu libdvdread a tá používa libdvdcss).
    21.1.2007 12:06 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Me teda zatim vsechna media sla zkopirovat i bez zadani tracku (tzn. jen pres mplayer dvd://), ale kdyby nahodou, tak dekuji za doplneni :-)
    24.1.2007 19:29 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    tak jsem nasel asi zpusob.
    ripnu video a audio a dam to do avidemux2 a tam zadam copy u obou streamu. Jen FORMAT nastavim jako MPEG PS A+V.
    Urcite si zkontrolujte posun zvuku a obrazu.
    vysledny export.mpeg prevalcuju dvdauthor programem:
    dvdauthor -o ./dvd -c 0,05:00,10:00,15:00,20:00,25:00 export.mpg
    dvdauthor -T -o ./dvd
    mkisofs -dvd-video -o film.iso ./dvd
    mplayer dvd:// -dvd-source ./export.iso 
    growisofs -speed=16 -Z /dev/hdc=export.iso 
    
    10.4.2007 15:25 tristan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    Resim asi stejny problem prave ted. Mel bych par dotazu:
    Predpokladam, ze's mel vydumpovane
    mplayer dvd://xx -dumpstream -dumpfile nazev_filmu.vob
    a ted jsi tedy proved opet vydumpovani?
    mplayer nazev_filmu.vob -aid xxx -dumpaudio -dumpfile zvuk.ac3
    mplayer nazev_filmu.vob -dumpvideo -dumpfile obraz
    ?
    a to jsi pak predhodil avidemuxu?
    10.4.2007 15:34 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    ne, jel jsem to primo z DVD.
    mplayer dvd://1 -dumpvideo -dumpfile ./video.pmeg
    mplayer dvd://1 -aid 129 -dumpaudio -dumpfile ./zvuk.ac3
    10.4.2007 15:40 George | skóre: 18 | blog: haluz | Usobrno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD mplayer
    #/bin/bash
     
    #mplayer dvd://kapitola -dumpvideo -dumpfile ./video.mpeg
    mplayer dvd://1 -dumpvideo -dumpfile ./video.pmeg
    #-aid zvukova stopa
    mplayer dvd://1 -aid 129  -dumpaudio -dumpfile ./zvuk.ac3
    #pak spojit v programu dohromady , v avidemux bacha na zacatek zvuku 
    #nesedi . jinak zadat VIDEO COPY, AUDIO COPY , VYSTUP na MPEG PS A+V
    #tady nekde by bylo dobre dat mencoder !
    #mencoder opravenovideo.mpg -ovc copy -audiofile zvuk.ac3   -oac copy -of mpeg -o spojeno.mpg
    #zatim avidemux2 zvuk copy video copy , zvuk posun +2100 a ulozit jako mpeg PS A+V
    #dale 
    #dvd author zadat skoky po kapitolach 
    #do adresare ./dvd
    dvdauthor -o ./dvd -c 0,05:00,10:00,15:00,20:00,25:00 film.mpg
    # a dodelat authoring
    dvdauthor -T -o ./dvd
    #udelat iso
    mkisofs -dvd-video -o film.iso ./dvd
    #zkontrolovat
    mplayer dvd:// -dvd-source ./film.iso
    #vypalit
    growisofs -speed=16 -Z /dev/hdc=film.iso
    
    
    tady je script, ale pouzivam to spise pro uchovani postupu a jeste jeden na karaoke , na delani mp3.
    #!/bin/bash
    
    cislo=2
    
    until [ "$cislo" -eq 42 ]; do
      echo $cislo
      mplayer dvd://$cislo -ao pcm:file=$cislo.1.wav -vc dummy -aid 160 -vo null
      mplayer dvd://$cislo -ao pcm:file=$cislo.2.wav -vc dummy -aid 161 -vo null
      lame -v -b 128 $cislo.1.wav
      lame -v -b 128 $cislo.2.wav
      rm *.wav
      cislo=$((cislo + 1))
      
    done
    
    exit 0
    
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.