V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
dvdbackup
a na palenie zasa growisofs
, ktory je sucastou dvd+rw-tools
. to je hadam najrycheljsia cesta ku kopirovaniu DVD ..
dd if=/dev/cdrom of=obraz.iso
a obraz jde vypalit v podstate v cemkoliv. Navic pokud zrovna nemam volna media, tak jde prehrat i primo tento obraz:
mplayer dvd:// -dvd-device obraz.iso
mplayer dvd://
a samozrejme to nefungovalo (presne podľa očakávania). Ale, kedže pri tom filme musím spustiť mplayer dvd://34
aby sa film prehrával, tak som mplayer spustil takto dal pauzu a všetko fungovalo. Veľmi pekná finta :)
mplayer dvd://34
myslis Track xx
??
css
tak to asi pujde, ale pokud je to navigator
tak nevim. Zkousim a nejde :/
navigator
. (v dvd sa veľmi neorientujem)
dumpstream
jde, ale jako dd
ne. [Info] Disk free: 12034 MB [Info] Vobs size: 74616 MBVOB na 74GB :) toto ukaze
vobcopy
mplayer dvd://
), ale kdyby nahodou, tak dekuji za doplneni avidemux2
a tam zadam copy u obou streamu. Jen FORMAT nastavim jako MPEG PS A+V.
export.mpeg
prevalcuju dvdauthor
programem: dvdauthor -o ./dvd -c 0,05:00,10:00,15:00,20:00,25:00 export.mpg
dvdauthor -T -o ./dvd
mkisofs -dvd-video -o film.iso ./dvd
mplayer dvd:// -dvd-source ./export.iso growisofs -speed=16 -Z /dev/hdc=export.iso
mplayer dvd://xx -dumpstream -dumpfile nazev_filmu.vob
mplayer nazev_filmu.vob -aid xxx -dumpaudio -dumpfile zvuk.ac3
mplayer nazev_filmu.vob -dumpvideo -dumpfile obraz
mplayer dvd://1 -dumpvideo -dumpfile ./video.pmeg
mplayer dvd://1 -aid 129 -dumpaudio -dumpfile ./zvuk.ac3
#/bin/bash #mplayer dvd://kapitola -dumpvideo -dumpfile ./video.mpeg mplayer dvd://1 -dumpvideo -dumpfile ./video.pmeg #-aid zvukova stopa mplayer dvd://1 -aid 129 -dumpaudio -dumpfile ./zvuk.ac3 #pak spojit v programu dohromady , v avidemux bacha na zacatek zvuku #nesedi . jinak zadat VIDEO COPY, AUDIO COPY , VYSTUP na MPEG PS A+V #tady nekde by bylo dobre dat mencoder ! #mencoder opravenovideo.mpg -ovc copy -audiofile zvuk.ac3 -oac copy -of mpeg -o spojeno.mpg #zatim avidemux2 zvuk copy video copy , zvuk posun +2100 a ulozit jako mpeg PS A+V #dale #dvd author zadat skoky po kapitolach #do adresare ./dvd dvdauthor -o ./dvd -c 0,05:00,10:00,15:00,20:00,25:00 film.mpg # a dodelat authoring dvdauthor -T -o ./dvd #udelat iso mkisofs -dvd-video -o film.iso ./dvd #zkontrolovat mplayer dvd:// -dvd-source ./film.iso #vypalit growisofs -speed=16 -Z /dev/hdc=film.isotady je script, ale pouzivam to spise pro uchovani postupu a jeste jeden na karaoke , na delani mp3.
#!/bin/bash cislo=2 until [ "$cislo" -eq 42 ]; do echo $cislo mplayer dvd://$cislo -ao pcm:file=$cislo.1.wav -vc dummy -aid 160 -vo null mplayer dvd://$cislo -ao pcm:file=$cislo.2.wav -vc dummy -aid 161 -vo null lame -v -b 128 $cislo.1.wav lame -v -b 128 $cislo.2.wav rm *.wav cislo=$((cislo + 1)) done exit 0
Tiskni
Sdílej: