Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.
V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.
Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).
Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Intel vydal 30 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20251111 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána říjnová aktualizace aneb nová verze 1.106 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.106 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Description: Hewlett-Packard PSC 900 Series Location: USB tiskárna na //HP/PSC%20900%20Series?serial=ES1BABH0BCWP Make and Model: HP PSC 950xi Foomatic/hpijs (recommended) Printer State: idle, accepting jobs, published. Device URI: usb://HP/PSC%20900%20Series?serial=ES1BABH0BCWPbohužel z ní nefunguje tisk textu (obrázky v pohodě... divné) Tak jsem zagooglil a našel server openprinting kde jsem si myslel, že jsem našel řešení - nainstaloval jsem tedy znovu tiskárnu pomocí HPLIP - vygenerovalo to soubor ppd:
Description: HPPSC950 Location: Make and Model: HP PSC 950 - CUPS+Gutenprint v5.0.0 Simplified Printer State: idle, accepting jobs, published. Device URI: usb://HP/PSC%20900%20Series?serial=ES1BABH0BCWPMám ale stejný problém jako předtím - tisknu pouze obrázky. Můžete mi prosím někdo poradit kde může být zrada? Děkuji JaM
Description: HPPSC950 Location: Make and Model: HP PSC 950 - CUPS+Gutenprint v5.0.0 Simplified Printer State: idle, accepting jobs, published. Device URI: hp:/usb/PSC_950?serial=ES1BABH0BCWPpomohlo to jen částečně: na místě kde předtím bylo místo textu bílo je nyní znát něco "jako text" prostě čárky, tečky v některých případech "lehce" ale opravdu lehce čitelné. Zkoušel jsem si pohrát v nastavení tiskárny s PostScript Level, ale bez výsledku a nechal jsem tam původní nastavení (tedy z ovladače). Ještě jeden postřeh - když jsem dal v Yastu otestovat tiskárnu tak zahlásil chybu že nekomunikuje... Kdyby netiskla vůbec tak bych řekl že mám blbý ovladače, ale jen ten text - fakt netuším... Nevíte někdo kudy dál - co vyzkoušet? Případně máte někdo tuto řadu tiskáren HP a jak ji máte nastavenu? Díky JaM
Tiskni
Sdílej: