Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Bylo by dobré, kdyby jsi své problémy popsal
Máš nějaký rozumný důvod proč rovnou nepoužít libglade? Je to knihovna, která Ti zajistí načtení XML souboru s popisem rozhraní *.glade za běhu programu. Přijde mi to šikovné, pěkně se tím oddělí definice vzhledu od funkce.
Zkus si znovu přečíst můj první příspěvek a trochu se nad ním zamyslet. Generovat zdrojáky s popisem rozhraní je prasečina. Tudíž místo toho definici rozhrání vygeneruješ pouze do XML souboru *.glade a tento soubor pak použiješ pomocí knihovny libglade v libovolném programovacím jazyce např. C, C++, Python, Perl, Ada, Ruby, Java.
a co vam brani pouzit indent ? nebo si ty funkce psat kompletne sam...
tutorial
konkretne k cemu? make, gcc, psani kodu v C?
kdyztak (muj nick)@jabber.cz
knihovny dlog a pxb jsou moje vlastni, docela bych se divil, kdybyte mel v systemu neco se stejnym nazvem
jinak jeste k te rychlosti - jedine zpomaleni je v nacitani XML souboru, jinak je to stejne rychle, jako kompilovane GUI (pro coz je pomerne vystizne jiz pouzite slovo prasarna, zvlaste u vetsich projektu)
nebo popis GUI ulozit do souboru *.glade a GTK cast poustet zpusobem (ukazkovy priklad z helpu, sam ho pouzivam)
rc = gtk_init_check(&argc, &argv); /* load the interface */ xml = glade_xml_new("popis_gui.glade", NULL, NULL); /* connect the signals in the interface */ glade_xml_signal_autoconnect(xml); /* start the event loop */ gtk_main();
s tim, ze si pak muzete napsat (pro vyvoj) svuj vlastni Makefile, ktery muze vypadat treba podobne:
LIBS=-lm -lz -ldlog -lpxb `pkg-config libglade-2.0 --libs` INCLUDE=`pkg-config --cflags-only-I libglade-2.0` DEBUG=-g3 -ggdb -Wall -DDEBUG=1 FLAGS=-funsigned-char -D_GNU_SOURCE CFLAGS=$(DEBUG) $(INCLUDE) $(FLAGS) CC=gcc $(DEBUG) DEPS=sig_proc.o ui_callback.o ui_events.o ui_test.o pxb-gtk.o zoom.o mouse_events.o program: prg_main.o $(DEPS) $(CC) $(LIBS) $(DEPS) prg_main.o -o $@ -export-dynamicmozna rychlejsi, nez lustit, kam presne pridavat sve soubory
Tiskni
Sdílej: