abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:11 | Komunita

    V Londýně probíhá dvoudenní Ubuntu Summit 25.10. Na programu je řada zajímavých přednášek. Zhlédnout je lze také na YouTube (23. 10. a 24. 10.).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Gemini CLI umožňuje používání AI Gemini přímo v terminálu. Vydána byla verze 0.10.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Pozvánky

    Konference OpenAlt 2025 proběhne již příští víkend 1. a 2. listopadu v Brně. Nabídne přibližně 80 přednášek a workshopů rozdělených do 7 tematických tracků. Program se může ještě mírně měnit až do samotné konference, a to s ohledem na opožděné úpravy abstraktů i případné podzimní virózy. Díky partnerům je vstup na konferenci zdarma. Registrace není nutná. Vyplnění formuláře však pomůže s lepším plánováním dalších ročníků konference.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:33 | IT novinky

    Samsung představil headset Galaxy XR se 4K Micro-OLED displeji, procesorem Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 GB RAM, 256 GB úložištěm, operačním systémem Android XR a Gemini AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:22 | Nová verze

    Před konferencí Next.js Conf 2025 bylo oznámeno vydání nové verze 16 open source frameworku Next.js (Wikipedie) pro psaní webových aplikací v Reactu. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.10. 23:33 | Komunita

    Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.10. 13:11 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.8. S předběžnou podporou Raspberry Pi 5. Opět bez písničky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.10. 05:44 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.10. 05:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti v knihovně pro Rust async-tar a jejích forcích tokio-tar, krata-tokio-tar a astral-tokio-tar. Jedná se o zranitelnost CVE-2025-62518 s CVSS 8.1. Nálezci je pojmenovali TARmageddon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.10. 23:15 | Nová verze

    AlmaLinux přinese s verzí 10.1 podporu btrfs. XFS bude stále jako výchozí filesystém, ale instalátor nabídne i btrfs. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.

    Max | Komentářů: 3
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (49%)
     (20%)
     (20%)
     (23%)
     (18%)
     (21%)
     (18%)
     (18%)
    Celkem 261 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Dotaz: Čtení DAT pásek (DDS4)

    6.8.2007 21:09 Jindra
    Čtení DAT pásek (DDS4)
    Přečteno: 366×
    Kdo by dovedl poradit s problémem.

    Dostal jsem cca 40 DAT pásek (DDS4), na které byly prováděny zálohy a nejsou nijak označeny. Je zapotřebí nalézt konkrétní soubor na jedné z balíku pásek. Na některé pásky bylo zapisováno pod Windows na některé pod Linuxem.

    Moje otázka je, zda je možnost přečíst zapsaná data na páskách (případně je vykopírovat jako soubory záloh na disk kde následně budou prohlédnuty) pomocí nějakého Linux příkazu. Zatím se mi to nějak nedaří.

    Díky vše za pomoc.

    Odpovědi

    6.8.2007 22:07 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Čtení DAT pásek (DDS4)
    Mám zkušenosti jen s DAT DDS3, ale bude to podobné.

    1) Windows zálohy

    Zálohy na pásky ve Windows jsou obvykle dělané nějakým proprietálním SW. Většinou jedinná možnost z nich něco dostat je opět přes tento SW. Zkusil bych pro začátek MS Backup (součást Windows), jestli se nějaká z pásek chytne při pokusu o obnovu. Jinak zjistit, jaký SW se používal na zálohy.

    2) Pod Linuxem bych možná jako první udělal přes dd image pásky a pak pracoval s ním, přečtení celé pásky chvíli trvá, ale budete mít zálohu, kdyby se něco při pokusech pokazilo, některé pokusy, např. s TARem lze dělat přímo s tím image souborem na disku. Obvykle se požívá TAR, případně CPIO nebo AFIO či DUMP (je třeba obnova na stejný FS, má i interaktivní režim pro procházeí archivem).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.