OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
iwl3945 0000:0c:00.0: PCI INT A -> GSI 17 (level, low) -> IRQ 17 iwl3945 0000:0c:00.0: restoring config space at offset 0x1 (was 0x100102, writing 0x100106) firmware: requesting iwlwifi-3945-1.ucode Registered led device: iwl-phy0:radio Registered led device: iwl-phy0:assoc Registered led device: iwl-phy0:RX Registered led device: iwl-phy0:TX ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC iwl3945: MAC is in deep sleep! iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC iwl3945: MAC is in deep sleep! iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC iwl3945: MAC is in deep sleep! iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC iwl3945 0000:0c:00.0: PCI INT A disabled ADDRCONF(NETDEV_UP): eth0: link is not ready tg3: eth0: Link is up at 100 Mbps, full duplex. tg3: eth0: Flow control is on for TX and on for RX. ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready eth0: no IPv6 routers presentCelé mi to přijde že je ten modul je nastaven tak že když není připojení k AP tak se vypne, ale nikde to nastavení nemůžu najít. Zkoušel jsem hledat tady i na gentoo wiki a nic.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: