abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (35%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: dell M4300 iwl3945

    15.8.2008 16:36 Fibi | skóre: 2
    dell M4300 iwl3945
    Přečteno: 469×
    Mám tu notebook dell Precision M4300 a snažím se na něm rozchodit wifi intel 3945. Používám Gentoo, jádro v. 2.6.26 a driver z jádra iwl3945 . (zkoušel jsem i nejnovější jádro 2.6.27-r3, ale n ic se neliší) WiFi sice funguje, ale ne úplně podle mých představ. Pokud zapnu notebook se zapnutým spínačem na wifi a v dosahu je moje síť vše funguje bez problémů, pokud v dosahu síť není, vidím jak se zapne kontrolka wifi, nic nenajde a kontrolka se opět vypne. Když zapnu notebbok s vypnutým spínačem, musím provést rmmod iwl3945 a modprobe iwl3945 , pak /etc/init.d/new.wlan0 restart a wifi taky běží, pokud je v dosahu moje síť. Ale pokud v dosahu moje síť není a já odeberu a přidám modul, kontrolka se rosvítí na cca 30s během kterých wifi funguje, můžu scanovat atd. a poté opět zhasne a konec. dmesg v tuto dobu :
    iwl3945 0000:0c:00.0: PCI INT A -> GSI 17 (level, low) -> IRQ 17
    iwl3945 0000:0c:00.0: restoring config space at offset 0x1 (was 0x100102, writing 0x100106)
    firmware: requesting iwlwifi-3945-1.ucode
    Registered led device: iwl-phy0:radio
    Registered led device: iwl-phy0:assoc
    Registered led device: iwl-phy0:RX
    Registered led device: iwl-phy0:TX
    ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
    iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC
    iwl3945: MAC is in deep sleep!
    iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC
    iwl3945: MAC is in deep sleep!
    iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC
    iwl3945: MAC is in deep sleep!
    iwl3945: WARNING: Requesting MAC access during RFKILL wakes up NIC
    iwl3945 0000:0c:00.0: PCI INT A disabled
    ADDRCONF(NETDEV_UP): eth0: link is not ready
    tg3: eth0: Link is up at 100 Mbps, full duplex.
    tg3: eth0: Flow control is on for TX and on for RX.
    ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
    eth0: no IPv6 routers present
    
    Celé mi to přijde že je ten modul je nastaven tak že když není připojení k AP tak se vypne, ale nikde to nastavení nemůžu najít. Zkoušel jsem hledat tady i na gentoo wiki a nic.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.