Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Ahoj,
potřeboval bych poradit jak uděla v gnuplotu aby se mi maximální měřítko na ose y zobrazovalo podle maximální hodnoty. Prostě a jednoduše, jak udělám aby maximum v grafu bylo u horního okraje???(jde mi o to že pokud se na grafu oběví nějaká větší hodnota, měřítko se defaultně přízpůsobí tak aby ta maximalní honota byla u prostřed což má za důsledek nečitelnost nízkých hodnot viz obrazek)
předem děkuji
Hm, to je zvláštní. Můžete přiložit zdroják? Pokud se meze explicitně nenastaví, pak se graf přizpůsobí podle maxima - aspoň tedy normálně.
Samozořejmě tady je:
set terminal png large size 400,300
set output "data.png
set timefmt "%Y\/%m\/%d\/%H\/%M\/%S" #nastavi format casu pro x osu
set xdata time #prepne vykresleni casu na X osu
plot "data.txt" using 1:2 smoot bezier title"alfa" , "data.txt" using 1:3 smoot bezier title "beta"
replot
Můžu ještě ty data, jestli nejsou tajná? Ty překlepy jsou předpokládám jen v té verzi tady (smoot místo smooth atd)
Ano chyby ve sktiptu jsem opravyl(ale myslím že to gnuplot nějak schroustal protože vysledek je pořád stejný). Když jsem vypl proložení grafu přivkou tak maximální rozsah byl opravdu maximální hodnota(tečky). Ale já bych potřeboval aby se ten maximalní rozsah nebral z maxima hodnot ale z maxima funkční hodnoty proložené křivky.....
Aha, tak to jsem napoprvé nepochopil. Dokumentaace praví, že
If autoscale
is in effect, the ranges will be computed such that the plotted curve lies within the borders of the graph.
Což je ve vašem případě pravda, nicméně ten rozsah je moc velký rozsah. Viděl bych to na dotaz přímo u zdroje nebo nahlásit jako bug. Přijde mi protismyslné, aby se to takhle chovalo. Není to v nějaké novější verzi jiné?
Verzi gnuplotu mam: Version 4.2 patchlevel 3
Vubec netuším kam a co posílat a nedalo by se to teda nejak obejit. Ale ne kanonem na vrabce, nejak jednoduše?
Nastavit yrange natvrdo, jinak http://www.gnuplot.info/help.html zmiňuje mailinglist gnuplot-info@lists.sourceforge.net, tak tam se zeptat. Jestli je to bug, tak si toho všimne někdo z vývojářů, jinak vám nejspíš napíšou, jak by se to dalo obejít.
Tiskni
Sdílej: