abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Emerge a parametr do Configuration

    23.3.2009 10:13 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Emerge a parametr do Configuration
    Přečteno: 308×
    Příloha:

    čauko, řeším jeden balíček z Masked větve jedná se o

    games-rpg/mangos-9999.1
     
    

    ale řeším menší problém. Jedná se mi o to, že bych ./configure potřeboval předat jeden parametr, ale jaxi přes emerge nevím jak toho docílit a ručně se mi to kompilovat opravdu nechce ...

     

    Log chyby je v příloze.

     

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P

    Odpovědi

    23.3.2009 11:05 Čuda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    když dáte emerge -av games-rpg/mangos-9999.1 co to napíše?

    23.3.2009 11:13 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    Pokud se specifikuje verze tak emerge bude následující:

     

    emerge -av =games-rpg/mangos-9999.1

     

    Normálně se mě zeptá jestli nainstalovat (-a)

     

    These are the packages that would be merged, in order:
    Calculating dependencies... done!
    [ebuild  N    ] games-rpg/mangos-9999.1  USE="cli mysql -debug -postgres -ra -sd2" 0 kB
    Total: 1 package (1 new), Size of downloads: 0 kB
    Would you like to merge these packages? [Yes/No]
     

     

    když dám yes (enter) .. proběhne GIT na update a dále to spadne na stejné hlášce:

     

    ...

     

    Checking whether remote console is enabled... configure: error: Please choose yes or no ...

    Následovaného Error zprávou:

    !!! Please attach the following file when seeking support:
    !!! /var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/work/mangos-9999.1/obj/config.log
     *
     * ERROR: games-rpg/mangos-9999.1 failed.
     * Call stack:
     *               ebuild.sh, line   49:  Called src_compile
     *             environment, line 2740:  Called econf '--with-gnu-ld' '--prefix=/opt/mangos' '--sysconfdir=/opt/mangos/etc' '--with-mysql' '--without-postgresql' '--enable-cli' '--disable-ra' '--disable-doxygen' '--disable-debug-info'
     *               ebuild.sh, line  543:  Called die
     * The specific snippet of code:
     *                      die "econf failed"
     *  The die message:
     *   econf failed
     *
     * If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
     * A complete build log is located at '/var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/temp/build.log'.
     * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/temp/environment'.
     *
    
    >>> Failed to emerge games-rpg/mangos-9999.1, Log file:
    
    >>>  '/var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/temp/build.log'
    
     * Messages for package games-rpg/mangos-9999.1:
    
     *
     * ERROR: games-rpg/mangos-9999.1 failed.
     * Call stack:
     *               ebuild.sh, line   49:  Called src_compile
     *             environment, line 2740:  Called econf '--with-gnu-ld' '--prefix=/opt/mangos' '--sysconfdir=/opt/mangos/etc' '--with-mysql' '--without-postgresql' '--enable-cli' '--disable-ra' '--disable-doxygen' '--disable-debug-info'
     *               ebuild.sh, line  543:  Called die
     * The specific snippet of code:
     *                      die "econf failed"
     *  The die message:
     *   econf failed
     *
     * If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.
     * A complete build log is located at '/var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/temp/build.log'.
     * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/games-rpg/mangos-9999.1/temp/environment'.
    
    

     

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 13:40 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration
    Jedná se mi o to, že bych ./configure potřeboval předat jeden parametr, ale jaxi přes emerge nevím jak toho docílit a ručně se mi to kompilovat opravdu nechce ...
    Upravte si příslušný ebuild, nechte mu znovu spočítat hash a je to. Nebo si ten ebuild okopírujte do lokální repository a změňte jej tam, to je čistší řešení.
    23.3.2009 13:48 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    no to mě také napadlo, ale příjde mi to jako trošku HardCore řešení ... asi mi nic jiného nezbyde :-) ..

     

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 14:12 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration
    Nikoli, tohle je v Gentoo úplně normální řešení, jak si upravit ebuild.
    23.3.2009 14:15 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    No nevím, rovnou hrabat do Ebuildu v portage je podle me nesmysl ... pokud si vsak vytvorim "vlastni" ebuild v userportage tak ok ... to chápu :-)

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 14:36 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration
    Ano, rovnou hrabat do ebuildu v Portage je dobré jenom pro totální lenochy, kteří jsou líní vytvořit dva adresáře a okopírovat jeden soubor. A raději stráví následně několik hodin při opravě Portage, pokud si jej rozbijí. Pro ostatní je lepší okopírovat si ten balíček do lokálního Portage. Ale znáte to -- vždyť je to jenom přidání jednoho parametru, nic se nemůže stát, potřebuju to jenom vyzkoušet, když to bude fungovat, předělám to, aby to bylo pořádně...
    23.3.2009 15:13 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    no podlě mě pokud portage nejakym zpusobem podelam je tu jeste jeden kouzelny prikaz emerge --sync, ktery 98% hovadin napravi do puvodniho stavu :-)

     

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    garion avatar 23.3.2009 14:06 garion | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    Pokud dobře koukám tak to řve na USE=ra

    takze bych zkusil takto

    USE="ra" games-rpg/mangos-9999.1
    
    
    nebo přes ufed zapnout use flag "ra"
    
    garion avatar 23.3.2009 14:10 garion | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    oprava

    USE="ra" emerge games-rpg/mangos-9999.1
    
    

     

     

    23.3.2009 14:12 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    jasně, myšlenku jsem pochopil :-)

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 14:56 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    dvě písmena a co dokáží nadělat :-D .. už to běží :-)

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 15:25 Čuda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    tak už víš proč jsem chtěl to -av :-).

    dále máš možnost to ra dát do /etc/portage/package. use pomoci

    echo "games-rpg/mangos ra" >> /etc/portage/package.use

    , ale to asi znáš. Pak při případné aktualizaci se ra požije automaticky

    23.3.2009 15:42 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    tak -av znám a používám, akorát mi nějak nedoteklo, že to USE="ra" je az tak nutne pro samotnou kompilaci ... jinak rozdil mezi emerge <cosi>  a emerge -avt <cosi> je poměrně markantní ;-) .... ten -t mám taky naschvál lépe se dají dořešit závislosti

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    23.3.2009 16:27 Čuda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    super, díky za tip, to -t jsem nepoužíval. Musím se přizant, že to "ra"  mě sice napdlo (říkal jsem si, že by to byl remote acces?), ale bál jsem se to napsat.

    Až v dalších konvezacích jsem pochopil, že si nejspíše na vyšší úrvni než já (zatím, snažím se vše dohnat :-) )

    23.3.2009 16:31 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    v pohodě :-) ... mě to vůbec nenapadlo ... protože to z těch logů není plně znát, že to "PROSTĚ POTŘEBUJE" .. tak jak je tomu u skoro všech balíků, které jsou v portage

     

    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    garion avatar 23.3.2009 20:25 garion | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge a parametr do Configuration

    tak jsem rád, že jsem pomohl

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.