abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 195 hlasů
     Komentářů: 13, poslední dnes 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: Gentoo, paludis - Regenerating environment zamrzne

    tsLnox avatar 20.9.2009 09:40 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Gentoo, paludis - Regenerating environment zamrzne
    Přečteno: 206×
    Přílohy:
    Zdravím,

    něco se mi pokazilo v systému při updatu (updatuji po několika týdnech everything + if-use-changed + rekompiluju všechny kde*:live balíčky) a nejspíš se mi pokazil eselect. Zamrzne na regenerating environment, a jak tak koukám do htopu, je si eselect (v tomhle případě env update, ještě mi to dělá u nvidia-drivers při eselect opengl) schopný zabrat si 35-40% CPU, a při spuštění ručně taky nevyhodí žádnou chybu, jen prostě zůstane viset. Podle htopu je ve stavu "R", na googlu jsem našel dvě možnosti - bud že je to Running anebo Runnable (in queve), tak nevím, co si z toho mám vzít. Google vesměs vyhazuje jenom problémy s fglrx a Gentoo handbook, takže jsem celkem v pasti. Zkoušel jsem i strace, ale to mi moc neřekne
    Je tam několikrát tohle:
    ioctl(1, SNDCTL_TMR_TIMEBASE or TCGETS, 0x7fffb0cba580) = -1 ENOTTY (Inappropriate ioctl for device)
    
    a
    
    fcntl(255, F_GETFD)                     = -1 EBADF (Bad file descriptor)
    
    a skončí stát na (pro mě nepochopitelně nedopsaném)
    
    wait4(-1, 
    
    Věřím tomu, že kdybych věděl, co do Googlu dát, tak bych něco našel, ale za boha to nejsem schopnej vymyslet :-D

    Přiložím i celý výpis strace... myslím že jsem vypíchl důležité chyby... ale jen si to myslim :)

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    tsLnox avatar 20.9.2009 10:07 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo, paludis - Regenerating environment zamrzne
    Hmm, miluju Aroru...http://pastebin.com/m29b59928 tady je ten soubor...
    tsLnox avatar 20.9.2009 10:19 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo, paludis - Regenerating environment zamrzne
    Další zvláštní věc:

    eselect env update - zůstane viset

    eselect env update noldconfig - proběhne během pár vteřin

    env-update - proběhne během pár vteřin (env-update si myslím ze dělá totéž co eselect env update, aspon to tak vypadá)

    zajímavé je, že env-update píše, ">>> Regenerating /etc/ld.so.cache...", ale eselect env update funguje, pokud tuhle funkci zakážu... vážně záhada :-/
    Řešení 1× (tsLnox (tazatel))
    3.10.2009 11:05 memek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo, paludis - Regenerating environment zamrzne

    Taky jsem s tím měl poblém, při eselect opengl set ati. Postupně jsem přečetl všechny scripty, který se tímhle volají, a salvou příkazů echo našel, co se děje.

    Prochází to a ldconfiguje každou knihovnu v systému. Není to nekonečnej proces, ale trvá dlouho :) a většinou se to stává po rozsáhlých upgradech, kde se změní velkej počet knihoven.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.