Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
By musel nekdo hacknout VPNku a pak jeste heslo na SSH, to uz je psycho.Správně. Ještě že žádní psycho hackeři nejsou.
ten logovací server může být mnohonásobně lépe zabezpečenější, než ten původníTo může být pravda, ale na tom ve výsledku asi nebude moc záležet. Nakonec chcete ty data někam dostat, abyste je mohl zpracovat nebo číst, takže bude mnohem více záležet na tom, jak zabezpečíte čtení. (Pokud je chcete jen shromažďovat, tak nejbezpečnějším a nejúspornějším místem je /dev/null :)
zjistit si heslo roota ... považuji za v dnešní době hodně nerealistickéŽijete asi v jiné realitě než já (a spousta jiných).
u 2048bit klice je jenom 2^2048 moznejch privatnich klicu, coz je nejaky (a popravde celkem i maly) cislo - 3,231700607e+616 (cca.)Jak kde :)
Tedy jediné co "zbývá", je nějaký program co mu teče na vstup log v plaintextu a z něj se to pak zapisuje nějakým způsobem do nějakých šifrovaných souborů. A umí se nějak vyrovnat s rotací logů a jinými problémy - restart apache, aby se log celý nezničil při náhlém ukončení programu (OOM, restart serveru ...), atd ...Myslím, že jste na to kápnul. Ten program si musí přečíst (zapamatovat) kus záznamu z logu, ten pak zašifrovat a uložit. To není nic proti ničemu (postačí na to docela malý skript). Jen si musíte rozvrhnout, jak dlouhý kus si budete pamatovat. Pokud bude moc krátký, budete režie šifrování příliš veliká. Pokud bude moc dlouhý, hrozí, že při výpadku přijdete o adekvátně dlouhý kus záznamů. Pokud bych střelil od boku, tak bych šifroval např. jednou za minutu nebo jednou za 4 kb textu, podle toho, co přijde dřív. Samozřejmě musíte k tomu připojit nástroj, kterým budete ty logy schopen efektivně číst.
Tiskni
Sdílej: