V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
S tímhle si nevím vůbec rady, ani nic nemůžu k tomu najít. Používám conky
, které funkci jaksi plní, ale pro mě nedostatečně. Potřebuju do rohu pracovní plochy nechat pravidelně vypisovat výstup jednoho skriptu. Conky
ale blbne, výpis se po startu X zobrazí a hned zase zmizí a pak to trvá až do dalšího obnovení (mám nastaveno na interval 3 minuty), než se výpis opět zobrazí a pak už to funguje. Menší interval než 3 minuty dávat nechci, skript tahá přes HTTPS pár věcí a je zbytečné to dělat častěji.
Chci se tedy vyhnout úplně conky
. Jak ale dostanu např. xterm
do rohu na pozadí plochy, aby se choval jako conky? Čili abych neviděl jeho existenci na liště. Prostě nechci o tom programu vědět, jen když se podívám na plochu. Zbytek si dořeším sám (např. aby byl vidět na každém virtuálním desktopu a i to pravidelné obnovování, třeba přes cron
). Nebo existuje na to nějaký pěkný prográmek podobný conky
, ale prostě jen za účelem výpisu vlastních skriptů?
Pokud to hraje roli: jako WM mám PekWM.
Řešení dotazu:
${execi 180 tvoj_skript}
-tvoj_skript sa vykona kazdych 180 sekundAk to nepomoze, tak skusit dat nejaky delay v skripte (napr. sleep 2 na zaciatku skriptu)
dzen2
dzen2 -e "onstart=lower"
. Pridam to do sekce software, vubec tam neni. Ted si s tim po vecerech budu hrat, dala by se tim prakticky sestavit vlastni nahrada za conky.
Tiskni
Sdílej: