Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Pokud by se nic nenašlo, uvítal bych i tip na vhodný export z PowerDesigneru. Díky
Řešení dotazu:
#!/bin/sh
if [ -z "$WINEPREFIX" ] ; then
export WINEPREFIX=$HOME/win/PD.wine
rm -Rf $WINEPREFIX
mkdir -p $WINEPREFIX
winetricks sound=alsa
fi
ln -sf $HOME $WINEPREFIX/dosdevices/d:
#winetricks wsh56 wsh56vb wsh56js gecko vb6run native_mdac mdac28
winetricks gecko vb6run wsh56
# riched20 riched30 cygwin mdac28 corefonts wsh56vb vb5run native_oleaut32 native_mdac
wine powerdesigner125_eval.exe
PD se pak spouští jako
env WINEPREFIX=$HOME/win/PD.wine wine "C:\Program Files\Sybase\PowerDesigner 12\pdshell12.exe"
Chodí to docela slušně. Jenom plovoucí toolbary se nezobrazují úplně. Ale když se ukotví na horizontální lištu,tak pak se zobrazí správně.
Pro export/import metadat používám Ruby ve spojení s OLE automation. Ve Windows to funguje perfektně. Ve wine to ve verzi wine 1.2 nefungovalo a od té doby jsem to nezkoušel. Byly to nějaké problémy s TypeLib. Už jsem na tom začal kdysi dělat, ale moc daleko jsem nepostoupil. Ve verzi wine 1.3 udělali v OLE velmi výrazná vylepšení, takže bych řekl, že to stojí za vyzkoušení.
Dle doporučení jsem instaloval raději do extra prostředí (WINEPREFIX). Zbytek nebyl potřeba. V průběhu instalace se sice na konzoli vypsalo pár chybových hlášek, ale do GUI nic a proběhlo to OK. Stejně tak spuštění aplikace. Zatím jsem na problém nenarazil. Můj 6MB *.pdm to otevřelo a provedlo "Updating model version from 12.5.0.2169 to 15.2.0.3042 Viewer". Zdá se, že ani plovoucí panel nedělá potíže, ale je to jen první dojem.
Hluboce smekám před těmi, co dělají na Wine - aktuálně mám wine-1.3.1. A ještě odkaz na popis v databázi aplikací
Tiskni
Sdílej: