3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
=============================== espinosa@espinosadell:~> cat /etc/samba/smb.conf [global] workgroup = HOMENET passdb backend = smbpasswd wide links = Yes follow symlinks = yes unix extensions = no netbios name = espinosadell wins support = Yes [public] comment = public path = /home/espinosa/public read only = No =============================== /etc/nsswitch.conf (shortened): hosts: files dns wins networks: files dns services: files ================================= espinosa@espinosadell:~> cat /etc/resolv.conf nameserver 192.168.1.1 ================================ espinosa@espinosadell:~> cat /etc/HOSTNAME espinosadell ================================ espinosa@espinosadell:~> cat /etc/hosts 127.0.0.1 localhost # special IPv6 addresses ::1 localhost ipv6-localhost ipv6-loopback fe00::0 ipv6-localnet ff00::0 ipv6-mcastprefix ff02::1 ipv6-allnodes ff02::2 ipv6-allrouters ff02::3 ipv6-allhosts (I removed "espinosadell" from the localhost line. To test ping to my machine locally, to test it takes "espinosadell" from network not "hosts" file)
www.dyndns.org je služba, kterou podporuje dost routerů, nicméně pro tebe je zcela zbytečná (přidává ti veřejný dns záznam - máš stejný DNS záznam, ač se ti při cestování mění veřejné ip pod rukama). Pokud tedy cestuješ a chceš, aby na tebe bylo vidět kvůli sdílení souborů všude (v lokální síti atd.) tak smolík pacholík . Nejspolehlivější řešení je připojovat se na pc přes IP a né jeho název.
To je také jedna z věcí začátečníků, kdy se snaží něco nasdílet a pořád se diví, že jim to nejde, přitom jim to jde, ale zkoušejí se připojit přes názevpc, což je pofidérní netbios a tak nemají rozbité sdílení, jak si myslí, ale jen netbios.
Tiskni
Sdílej: