Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.
Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.
Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Uptime: 24252 Threads: 21 Questions: 1454552 Slow queries: 734 Opens: 171 Flush tables: 1 Open tables: 115 Queries per second avg: 59.976my.cnf
[mysqld] datadir=/var/lib/mysql socket=/var/lib/mysql/mysql.sock user=mysql set-variable=long_query_time=5 log-slow-queries=/var/log/mysql/log-slow-queries.log # Default to using old password format for compatibility with mysql 3.x # clients (those using the mysqlclient10 compatibility package). old_passwords=1 key_buffer=864M key_buffer_size=1328M tmp_table_size=2256M table_cache=1224 sort_buffer_size=32M query_cache_size=32M query_cache_limit=32M query_cache_type=1 max_allowed_packet=32M max_connection=420 max_heap_table_size=64M read_buffer_size = 1M read_rnd_buffer_size = 1M thread_cache_size = 4 # Try number of CPU's*2 for thread_concurrency #thread_concurrency = 4 set-variable = default-character-set=utf8 [mysqld_safe] log-error=/var/log/mysqld.log pid-file=/var/run/mysqld/mysqld.pidTen konfigurak jsem splodil na zaklade nejake bechmark tooly co mi nektera nastaveni doporucila zmenit a na zaklade koukani po internetu ve smyslu: "mam tam tolik a tolik a jsem spokojeny"
Tiskni
Sdílej: